Vyskúšala som to a fungovalo to! 15 minút denne a môj život sa zmenil!

O svoje zdravie sa musíme starať každý deň, aby sme menej často náhle ochoreli. Existuje niekoľko alternatívnych techník, ktoré vám môžu pomôcť udržať si zdravie a regenerovať telo. Tieto techniky sa oplatí zaradiť do každodennej rutiny.

Metóda “nohy hore” je veľmi jednoduchá, stačí 15 minút denne a dokáže omladiť celé telo. Pod pás si dajte malý vankúš a nohy si oprite o stenu. Zadok držte čo najbližšie k stene a ruky si položte vedľa hlavy. Takto relaxujte 15 minút denne.

Zmiernenie bolesti nôh

Táto metóda je najúčinnejšia, ak máte pocit, že vaše nohy sú z olova a opuchnuté po dlhom dni v práci. Oprite sa o stenu a za 15 minút sa zbavíte bolesti nôh a vdýchnete nohám nový život.

Rozlúčte sa s opuchnutými nohami

Opuchy nôh sú spôsobené najmä zlou cirkuláciou krvi. Opuchmi však môžu trpieť aj ľudia, ktorí majú sedavé zamestnanie, veľa cestujú alebo nosia nevhodnú obuv. Opuchy nôh môžu spôsobiť aj rôzne ochorenia, ako sú problémy s obličkami, srdcové ochorenia, zlá strava alebo niektoré lieky.

Problém sa dá ľahko odstrániť tak, že si na 15 minút opriete nohy o stenu.

Má upokojujúci účinok

Táto poloha reguluje dýchanie, pľúca dostávajú viac kyslíka a vy začnete dýchať vo vyváženejšom rytme. Pôsobí aj na nervový systém, je veľmi uvoľňujúca.

Reguluje trávenie

Opretie nôh o stenu stimuluje pohyb čriev a trávenie, preto sa táto poloha odporúča aj tým, ktorí majú problémy s trávením. Môže pomôcť predchádzať zápche a nadúvaniu.

Uvoľňujúce, upokojujúce

Ak sa po dlhom dni v práci neviete uvoľniť a v hlave vám víria myšlienky, oprite si nohy o stenu a zhlboka dýchajte. Toto cvičenie je ekvivalentom dobrej meditácie a budete sa cítiť ako znovuzrodení.

Rozhodne vyskúšajte, za to nič nedáte a ak Vás tento príspevok zaujal, podeľte sa oň aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*