Vzala si tieto dve prísady a začala si nimi trieť čierne škvrny na nose. Keď uvidíte výsledok, pobežíte urobiť to isté!

Do veľkej miery dôverujeme tvrdeniam o výrobkoch starostlivosti o pleť. Propagujú “bezchybnú pleť”, “zmiznutie akné” a “prirodzenú krásu” a my si kupujeme výrobky, aby sme sa o tom presvedčili.

Aj tak nevieme zistiť, čo sú to za ingrediencie. Čo všetky tieto pojmy znamenajú? Aj keď sa spýtate niekoho, kto sa v tejto oblasti vyzná, pravdepodobne nedostanete správnu odpoveď, pretože mnohé slová sú veľmi zvláštne.

Kto sa môže zaručiť za tieto procedúry?

Najmä v prípade ošetrenia tváre sa na trh dostáva veľa produktov bez väčšieho testovania. Existuje však spôsob, ako znížiť riziká a nechať zmiznúť škvrny na pleti: vyrobte si vlastný krém na tvár.

  • Kokosový olej pri hydratácii tváre

Kokosový olej má antimikrobiálne a hydratačné vlastnosti, ktoré dokonale čistia tvár. Zabíja baktérie, ktoré spôsobujú vznik pupienkov. Hydratuje pokožku a robí ju veľmi jemnou. Pôsobí tiež protizápalovo a zmierňuje ekzémy, psoriázu a iné ochorenia.

  • Jedlá sóda na pokožku

Jedlá sóda je veľmi dobrý exfoliačný prostriedok. Zanechá vašu pokožku veľmi jemnú a nedráždi ju.
Používanie kokosového oleja na tvár navždy zmení váš pohľad na pleť. Najlepšie na tom je, že ingrediencie už pravdepodobne máte doma.

Budete potrebovať:

  • 1/2 šálky kokosového oleja
  • 1/2 šálky sódy bikarbóny

Obe zložky zmiešajte, kým sa nespoja a nezískajú hustú konzistenciu. Nalejte zmes do nádoby a používajte ju ako komerčné krémy!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*