10 spôsobov, ako schudnúť! Malé úpravy, ktoré fungujú!

Väčšina z nás túži byť štíhla a fit. Keď si to stanovíme za cieľ, použijeme všetky možné metódy na jeho dosiahnutie. Zvyčajne držíme mučivé diéty, ktorých účinok trvá len veľmi krátko, jednoducho preto, že v nich nevydržíme pokračovať.

Pokiaľ ide o každodenné cvičenie, dnešné životné tempo je také rýchle, že naň ani nemáme čas myslieť. To všetko vás môže priviesť do slepej uličky, ale nemusíte zúfať!Urobili sme niekoľko výskumov a našli tipy, ktoré vám pomôžu schudnúť pár kíl bez najmenšej námahy.

Pozorne si ich prečítajte nižšie:
  • Nezabudnite piť vodu

Viete, že voda je zdrojom života, ale nepijete ju dostatočne. Možno ste nikdy nepomysleli na to, aká užitočná môže byť pre váš metabolizmus, ak pijete vodu v správnom čase. 30 minút pred každým jedlom je lepšie vypiť 1-2 poháre vody.

Takto budú vaše metabolické procesy fungovať správnejšie a váš žalúdok bude čiastočne plný, čo povedie k tomu, že budete jesť menej. Dalo by sa povedať, že tak budete mať hydratačný režim, ktorý vám zabráni “zaútočiť” na chladničku.

  • Venujte pozornosť svojmu jedlu.

Urobte si z jedla malý rituál. Nezaberie to veľa času. Sadnite si za stôl, neponáhľajte sa pri jedle, nemyslite na svoje problémy, nepozerajte televíziu a netelefonujte. Mali by ste byť len vy a vaše jedlo. To vám pomôže lepšie ochutnať jedlo a zjesť ho oveľa menej. Jedzte čo najpomalšie.

  • Namiesto vidličky použite menší tanier a paličky.

Aby ste nemuseli myslieť na veľkosť porcie, dajte si jedlo na menší tanier a zjedzte len toľko jedla, koľko sa vám doň zmestí. Keď používate čínske paličky,jedzte pomalšie, čo vám pomôže cítiť sa plní a nasýtení aj pri menšom množstve jedla.

Ak neviete narábať s paličkami, použite malú lyžičku alebo ruku, ktorú nepoužívate na jemné úkony (ľavú pre pravákov a pravú pre ľavákov).

  • Viac spánku.

Nebudeme si robiť žarty. Teraz budete mať perfektnú zámienku zostať v posteli dlhšie, pretože spánok je súčasťou vašej stravy. Ak spíte, nejete. Okrem toho má spánok veľký vplyv na dobrý metabolizmus a správnu hladinu hormónov, ktoré vám pomáhajú zostať fit.

Počas spánku nerobíte vôbec nič, ale vaše telo spáli 50 až 100 kalórií za hodinu.

  •  Spite v chlade.

Stačí vypnúť termostat alebo otvoriť okno. Výskum Národného inštitútu zdravia uvádza, že spánok pri teplote 19 °C pomáha telu zbaviť sa kalórií, pretože spaľuje tuk, aby si udržalo teplotu.

  • Pridajte do svojho jedálnička potraviny, ktoré spaľujú kalórie.

Nemusíte meniť svoje zvyčajné stravovacie návyky, stačí, ak svoj jedálniček spestríte zaradením lososa, vajec, orechov, olivového oleja, štipľavej papriky a zeleného čaju. Tieto potraviny vám pomôžu zrýchliť metabolizmus a efektívnejšie spaľovať tuky.

Okrem toho vôňa citrusov alebo mäty môže znížiť vašu chuť do jedla, preto ich neignorujte.

  • Zabudnite na zákazy.

Ak si chcete dať sušienku alebo čokoládu, urobte to. Stačí zjesť jeden kus namiesto 3 alebo 5 a najlepšie je zjesť ho ráno, aby ste mali dostatok času na spálenie kalórií počas dňa. Prísne zákazy nie sú dobré, pretože spôsobujú stres a ten spôsobuje vyššiu hladinu zlých hormónov.

  • Vyčistite si zuby.

Zuby by ste si mali čistiť aspoň dvakrát denne. Odporúča sa zvyknúť si ich čistiť aj po každom jedle. Pocit čistoty vám zabráni v ďalšom jedení. Potraviny nechutia tak lahodne, keď máte v ústach chuť a sviežosť zubnej pasty. Nebuďte leniví a vyskúšajte túto taktiku, funguje!

  • Smejte sa!

Podľa štúdie uverejnenej v časopise International Journal of Obesity sa náš energetický výdaj pri smiechu zvyšuje o 20 %. Okrem toho nám smiechom pracujú brušné svaly! Aká je vaša obľúbená komédia? Pozrite si ju a začnite “cvičiť”.

  • Používajte horúce obklady.

Táto metóda vám pomôže schudnúť pri sledovaní televízie alebo čítaní knihy. Teplo vás núti potiť sa, aby ste sa mohli zbaviť prebytočných tekutín v tele.

Ak chcete schudnúť niekoľko centimetrov v určitých častiach tela, používajte horúce obklady. Známym obkladom, ktorý je známy svojimi účinkami, je obklad so soľou a zázvorom. Ak chcete zvýšiť účinok a udržať obklad dlhšie teplý, môžete použiť sušič vlasov.

Za vyskúšanie nič nedáte. 🙂

Written By
More from redakcia
7 možných príčin a 5 účinných spôsobov liečby, ktoré zatočia s bolesťou a suchými očami!
Je to jeden z najnepríjemnejších pocitov. Nemôžete si ho poškriabať, pretože je...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *