Vždy dávam aloe do nádobky na ľad a výsledok je jednoducho… zázračný! Využite všetky neuveriteľné výhody mrazenej aloe vera!

Naučte sa zamraziť gél z aloe vera, aby ste ho uchovali čerstvý na ďalšie použitie. Jedno je isté: výhod mrazenej aloe vera je nespočetne veľa. Aloe vera  je dokonalým riešením na starostlivosť o pokožku, ale môže byť aj dobrým čistiacim prostriedkom pre náš tráviaci systém.

Niekedy však musíme použiť iné metódy, aby sme z tejto rastliny vyťažili čo najviac. Jednou z týchto metód je zmrazenie gélu. Aloe vera má želatínovú dužinu, čo znamená, že môže byť ťažké ju správne konzervovať. Práve tu je dôležité zmrazenie. Je to jednoduchý proces s mnohými výhodami pre starostlivosť o pokožku a udržanie zdravia. O výhodách mrazenej aloe vera sa dozviete tu.

Dôvody zmrazenia aloe vera

Aloe vera má mnoho vlastností. Mnohé z nich začnú pracovať okamžite. Ak je však gél vystavený UV žiareniu, vetru, prachu a iným vplyvom, môže stratiť svoju účinnosť. Preto je zmrazenie gélu z aloe dôležité. Existujú aj iné spôsoby konzervovania gélu, napríklad konzervovanie v sklenených nádobách.

Ako zmraziť aloe vera
  • Ak chcete zmraziť aloe vera, najprv musíte zozbierať listy aloe. Aloe rastie dva až trikrát ročne. Listy by ste mali zbierať v čase ich prvého rastu.
  • Po zozbieraní listov odstráňte šupku. Mali by ste na to použiť ostrý nôž. Dávajte pozor, aby ste nepoškodili gél vo vnútri.
  • Po odstránení šupky by ste mali gél umiestniť do plastovej nádoby. Najlepšou nádobou na použitie by bola nádoba na ľad s viacerými oddelenými stenami, aby sa gél rovnomerne naplnil.
  • Gél by ste mali použiť zo všetkých listov. Zásobník na ľad by mal byť úplne naplnený. Keď ste to urobili, vložte zásobník na kocky ľadu do mrazničky.
  • Týmto spôsobom budete môcť gél uchovávať tak dlho, ako budete chcieť.
Ako používať gél z aloe vera

Zmrazovanie aloe vera prináša mnoho výhod. To, že si zachováva svoje vlastnosti, je len jedným z dôvodov. Zachováva tiež hustotu gélu. Po niekoľkých dňoch v chladničke sa ľahko aplikuje. Po niekoľkých minútach sa vráti k pôvodnej želatínovej štruktúre.

Výhody používania aloe vera

Gél sa odporúča pri ľahkých popáleninách alebo popáleninách od slnka. Aloe vera sa môže používať ako krém na poranenia. Pomáha zmierniť bolesť a predchádzať možným negatívnym účinkom popálenín. Pozrite sa, ako:

  • Najprv si postihnuté miesto umyte.
  • Potom na ňu jemne naneste gél z aloe.

Táto liečba sa odporúča aj na liečbu kŕčových žíl. Kŕčové žily sa môžu zapáliť v dôsledku vysokého krvného tlaku. Vzniká tak blokáda, ktorá zvyšuje krvný tlak. Vďaka svojim analgetickým účinkom pomáha aloe vera zmierňovať zápal pri kŕčových žilách. Odporúča sa aj v prípade, že máte na nohách pľuzgiere, podráždenie alebo plesne. V takýchto prípadoch tento gél poskytuje skvelú prirodzenú úľavu.

Ak sa rozhodnete použiť tento gél na pľuzgiere alebo nohy, mali by ste tak urobiť pred spaním. Je to preto, lebo musíte znížiť kontakt chodidiel s inými povrchmi.

Výhody mrazenia aloe sa tým však nekončia. Je tiež veľmi účinný pri liečbe kožných problémov a akné. Pozrite sa, ako:

  • odporúča sa mať na deň pripravených niekoľko porcií týchto gélov. Takto ho môžete aplikovať ráno aj večer na vyčistenú pleť.
  • 30 minút po aplikácii gélu by ste si mali pokožku umyť vlažnou vodou.
  • Nezabudnite, že funguje aj ako dokonalá hydratačná maska na tvár.

Existuje nespočetné množstvo prírodných receptov, v ktorých sa používa aloe vera a jedným z najlepších spôsobov, ako si zabezpečiť dostatok gélu z aloe vera na ich prípravu, je zamraziť ho.

Ide o vynikajúce riešenie s mnohými výhodami. Vyskúšajte to! A ak sa Vám to páči, zdieľajte článok aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Neodolateľný kávový zákusok, ktorý budete milovať!
Na cesto: 250 ml voda 90 g 100 % rastlinný tuk štipka...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *