Zápalkový test – za 5 sekúnd vám povie či máte problém s pľúcami!

Zápalkový test je mimoriadne užitočný a v priebehu niekoľkých sekúnd vám ukáže, či sú vaše pľúca zdravé alebo nie. Potrebujete len zápalku. Test odporúčajú americkí lekári.

Ako to funguje?

Stačí zapáliť zápalku a držať ju vo vzdialenosti aspoň 30 cm od úst. Potom musíte fúkať tak silno, ako len dokážete. Ak zápalka nezhasne, znamená to, že vaše pľúca nie sú v najlepšom stave a musíte urýchlene absolvovať vyšetrenie.

Ďalším spôsobom kontroly pľúc je hlboký nádych a výdych. Ak dokážete dýchať smerom von aspoň 5 sekúnd rovnakou rýchlosťou, vaše pľúca pravdepodobne fungujú dobre.

Ako môžete zlepšiť zdravie pľúc?

Ak fajčíte, okamžite prestaňte fajčiť. Vieme, že sa to ľahko hovorí… ale nikto to za vás neurobí, to je isté. Pravdepodobne viete, že cigarety nie sú cool a nerobia vás múdrejšími, ale predstavujú množstvo zdravotných rizík, ktoré môžu ohroziť váš život.

Okrem toho škodíte nielen sebe, ale aj životnému prostrediu.

Dýchacie cvičenia

Skutočný zázrak. Nie je to len technika uvoľnenia a odbúrania stresu, ale môže tiež zlepšiť činnosť pľúc. Na plytké dýchanie sme si tak zvykli, že si ho ani nevšimneme. Prečistite si pľúca hlbokým nádychom a výdychom čistého vzduchu a pocítite uvoľňujúci účinok na svoje telo.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*