Zdravý črevný nápoj za pár drobných, ktorý je skutočnou enzýmovou bombou!

Nápoj, ktorý si každý môže vyrobiť za pár drobných vo vlastnej domácnosti, už zaznamenal obrovský úspech v zahraničí. Je to nealkoholický fermentovaný nápoj z naklíčených semien. Môže sa piť pri tráviacich problémoch, urýchľuje metabolizmus a čistí črevný trakt.

Vymyslela ho doktorka Ann Wigmoreová, ktorá zasvätila svoj život výskumu zdravej výživy a poskytovaniu výživových rád svojim pacientom.

 • Jej výsledky sú známe po celom svete. Priniesla nám šťavu z pšeničnej trávy, surovú stravu, klíčky a rejuvelac.
Na čo je rejuvelac vhodný?

Rejuvelac je skutočná enzýmová bomba. Dopĺňa enzýmy, ktoré sa z nášho tela “odoberajú” varenou stravou. Je tiež plná dôležitých probiotík pre črevá, ktoré čistia telo od toxínov, upokojujú tráviaci systém a optimalizujú jeho funkciu. Zdroj vitamínov B, C a E.

Rejuvelac, vyrobený za pár drobných, je energizujúci nápoj, ktorý jemne čistí celý črevný trakt a ako všetci vieme, všetky choroby “začínajú v črevách”.

Čo potrebujete?
 • 1 porcia bio pšenice
 • jedna 5 litrová nádoba
 • čistú sieťku (stačí kus moskytiéry alebo gázy)
 • voda
 • filter alebo misku na klíčenie
Ako ho pripraviť?

Krok 1: 1 šálka organickej pšenice (alebo špaldy) sa dôkladne umyje, potom sa vloží do nádoby a naplní čistou vodou. Prikryte vrchnákom, ktorý umožňuje pšenici dýchať a vetrať (gázová plachta, sieťka), a nechajte 12 hodín namočené.

Po 12 hodinách vo vode začne pšenica klíčiť. Po vyliatí prvej dávky vody sa pšenica opäť premyje, pričom sa dbá na to, aby sa nepoškodili malé klíčky. Potom z pšenice vylejte zvyšnú vodu a vložte ju do filtra v miske na klíčenie. Nepridávajte vodu. Klíčte 3-4 dni. Pšenicu umývajte aspoň 2-krát denne, aby ste zabránili vzniku plesní.

Na túto operáciu sa odporúča použiť misku na klíčenie. Ak nie, postačí plastové sitko. Pšenicu nechajte v sitku a dajte pod ňu nádobu. To umožní aj jej klíčenie. Je dôležité, aby voda nestála pod zárodkom a aby sa mohla vetrať. Vyhnite sa silnému slnečnému žiareniu a vysokým teplotám. Ak pšenica zapácha alebo vyzerá plesnivo, pravdepodobne ste pod ňou nechali veľa vody alebo ju poriadne nevyvetrali.

Žiaľ, musíte ju vyhodiť, pretože spôsobí viac škody ako úžitku. Jedinou náročnou časťou výroby rejuvelacu je klíčenie. Tí, ktorí poznajú domáce klíčenie, vedia, o čom hovorím. Tí z vás, ktorí to nevedia, nech si urobia prieskum, pretože plesnivé klíčky môžu predstavovať vážne nebezpečenstvo!!!!

Výroba REJUVELACU

 1. Po 3-4 dňoch sú už klíčky veľmi dobre viditeľné. Môžete začať vyrábať rejuvelac. Naklíčená pšenica sa vloží do 5-litrovej nádoby a naplní sa čistou vodou. Prikryte ich gázou alebo sieťkou a na 2 dni umiestnite na suché, menej svetlé miesto v kuchyni.
 2. Po 2 dňoch je REJUVELAC pripravený! Nápoj, ktorý je trochu kalnejší a plný enzýmov a vitamínov, podobne ako citrónová voda, precedíme. Chuť rejuvelacu je trochu kyslastá, citrónová a veľmi osviežujúca. Uchovávajte v chladničke, vydrží až 3 dni.

Naklíčená pšenica sa môže použiť na výrobu ďalších 3 dávok rejuvelacu rovnakým postupom a potom sa musí naklíčiť nová dávka. Pijeme 2 šálky denne. Je fantastický na ochladenie v letných horúčavách.

Odporúča sa na:
 • na žalúdočnú nevoľnosť
 • pri problémoch so zápchou
 • hemoroidy
 • kyslosť žalúdka
 • plnosť, strata chuti do jedla
 • na doplnenie enzýmov
 • na čistenie čriev

Rejuvelac nie je preháňadlo! Trochu rozhýbe črevá, ale nespôsobuje silnú hnačku. Už v prvý deň môžete cítiť, že žalúdok je “uvoľnený” a trávenie je rýchlejšie. Má neuveriteľný účinok a dá sa pripraviť za pár drobných! Urobte niečo pre seba!

Ak sa Vám tento článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *