“Zlaté” rady, ako sa vyhnúť plesňovým infekciám a infekciám močových ciest.

5 pravidiel, ako zostať v lete a začiatkom jesene zdravý.

  • 1: Vymeňte si mokré oblečenie čo najskôr

Nehysterčte, ale vyhnite sa tomu, aby ste zostali v mokrých plavkách celé hodiny alebo sedeli v mokrom uteráku. Teplé a vlhké prostredie je ideálne pre rast huby candida, ktorá nás trápi plesňovými infekciami pohlavných orgánov.

Hlavnými príznakmi plesňovej infekcie sú svrbenie a pálenie, ako aj zvýšený obsah vaginálnych tekutín.

  • 2: Uprednostňujete bavlnenú spodnú bielizeň

Syntetická spodná bielizeň môže byť niekedy viac sexy ako bavlnená, ale teraz, keď sú vyššie teploty, ste náchylnejší na gynekologické problémy. Syntetická spodná bielizeň a tesné nohavice zo syntetických materiálov zadržiavajú vlhkosť na rozdiel od bavlny, ktorá je “priedušná”.

Aj keď si kupujete spodnú bielizeň z iných materiálov, vždy sa uistite, že má bavlnenú vnútornú podšívku.

  • 3: Vyhnite sa vaginálnym výplachom a voňavým výrobkom osobnej hygieny.

Súhlasíme, že v horúčave sa tam dole môžete cítiť menej “sviežo”. Ak však chcete byť v lete zdraví (a nielen v lete) a nemusíte sa obávať gynekologických problémov, ponúkame vám jedno riešenie: Často sa sprchujte, aby ste sa cítili čistí a vyhýbajte sa parfumovaným výrobkom a chemikáliám, ktoré môžu narušiť prirodzenú rovnováhu pošvy.

  • 4: Častejšie vymieňajte hygienické vložky a tampóny

V dňoch, keď máte menštruáciu, si častejšie vymieňajte hygienickú vložku alebo tampón, najmä ak plávate s tampónom. V takom prípade by ste ho mali vymeniť hneď, ako vyjdete z vody.

  • 5: Neignorujte prvé príznaky

Mierne svrbenie, pocit pálenia v oblasti genitálií a zvýšené množstvo alebo “iné” vaginálne tekutiny môžu znamenať, že sa začala infekcia. Neignorujte ju, kým sa príznaky nestanú neznesiteľnými! Okamžite navštívte svojho gynekológa.

A nezabudnite, že ak sa chcete infekcie zbaviť natrvalo, musíte dodržiavať liečbu, ktorú vám odporučí, tak dlho, ako vám odporučí. Neprestaňte s tým hneď, ako príznaky ustúpia!

Rady sú od pôrodníkov-gynekológov Dr. Yvonne Bohn, Dr. Allison Hill a Dr. Alane Park, autorov knihy The Mommy Docs’ Ultimate Guide to Pregnancy and Birth.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj ďalej na Facebooku.

Written By
More from redakcia
Recept na najlepšie kysnuté buchty! Neodoláte…
Zloženie: 80 dkg hladkej múky 5 dkg droždia 4 PL cukru pol...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *