3 jednoduché spôsoby, ako ľahko a rýchlo zhodiť kilá navyše! BEZ diéty!

Väčšinu ľudí stresuje už len samotné slovo “diéta”, a preto sa buď nikdy nerozhodnú schudnúť, alebo to veľmi rýchlo vzdajú. Chudnutie však nie je náročná úloha, pretože ak urobíte niekoľko malých zmien, dosiahnete svoj cieľ. Ak budete postupovať podľa nasledujúcich krokov, ľahko sa vám podarí zhodiť nadbytočné kilogramy.

Krok 1: Nebojte sa jesť sacharidy

Sacharidy sú obviňované z mnohých vecí a hlavne z priberania na váhe. Sú to červené vlajky a väčšina z vás robí všetko pre to, aby sa im vyhla. Konzumácia sacharidov by však nemala byť v diétnom pláne zakázaná. Komplexné sacharidy obsahujú vlákninu, viac živín a antioxidantov. Preto udržiavajú stabilnú hladinu cukru v krvi a pomáhajú nám schudnúť.

Na druhej strane sa odporúča vyhýbať sa jednoduchým sacharidom, ktoré sú obsiahnuté v cukre a sladkostiach, alebo ich konzumovať s mierou, pretože prudko zvyšujú hladinu cukru v krvi a okamžite opäť klesajú, čo veľmi rýchlo vyvoláva pocit hladu.

Čo jesť

Celozrnné výrobky (chlieb, celozrnné cestoviny):
Celozrnné výrobky obsahujú vlákninu a sú menej spracované, takže zvyšujú pocit sýtosti a udržujú stabilnú hladinu glukózy v krvi. Obsahujú aj vitamíny skupiny B, ktoré pomáhajú udržiavať hladinu energie.

Strukoviny:
Tieto potraviny obsahujú kyselinu listovú, draslík, horčík a vlákninu, takže udržiavajú stabilnú hladinu cukru v krvi a pomáhajú dobrej činnosti čriev.

Ovocie:
Ovocie je cenným spojencom zdravia a pohody. Keďže sú bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty, majú v našej strave mimoriadne dôležitú úlohu. Antioxidanty zachytávajú voľné radikály, ktoré poškodzujú organizmus, a eliminujú ich.

Zelenina:
Zelenina je dôležitou súčasťou vyváženej stravy, pretože obsahuje množstvo živín a vitamínov a pôsobí aj ako ochrana pred niektorými chorobami.

Semená:
Okrem toho, že semená sú bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty, sú tiež plné energie, zasýtia vás a môžu vám pomôcť schudnúť.

Krok 2: Jedzte bielkoviny a zdravé tuky.

Každé vaše jedlo by malo obsahovať:

  • Zdroj bielkovín
  • Zdroj tuku
  • A zdroj komplexných sacharidov, ako sú celozrnné výrobky.
  • Proteín

Konzumácia odporúčaného množstva bielkovín je nevyhnutná na udržanie zdravia a svalovej hmoty. Dôkazy ukazujú, že konzumácia dostatočného množstva bielkovín vám môže pomôcť schudnúť.

Medzi zdravé zdroje bielkovín patria:

  • Mäso: kuracie, bravčové a jahňacie mäso bez tuku
  • Ryby a morské plody: losos, pstruh a krevety.
  • Vajcia: celé vajcia so žĺtkom.
  • Rastlinné bielkoviny: fazuľa, strukoviny, quinoa, tofu
  • Tuky: ryby, celozrnné výrobky, celozrnné výrobky, celozrnné výrobky, quinoa, quinoa, quinoa

Existujú však potraviny bohaté na tuky, ktoré sú zdraviu prospešné a môžu pomôcť pri chudnutí. Potraviny so zdravými tukmi sú nielen prospešné pre srdce, ale podľa odborníkov sú aj najlepším občerstvením na kontrolu hladu a podporu chudnutia. Olivový olej, avokádo, nesolené orechy sú skvelé možnosti, ktoré môžete zaradiť do svojho jedálnička.

Krok 3: Cvičenie.

Cvičenie vám pomôže rýchlejšie schudnúť. Skúste cvičiť trikrát až štyrikrát týždenne. Silový tréning, napríklad vzpieranie, je skvelou voľbou pri chudnutí. Ak to nie je možné, účinné sú aj aeróbne cvičenia.

Skôr ako sa pokúsite schudnúť, zvážte svoj vzťah k jedlu. Ak ste v minulosti mali poruchy stravovania alebo ak predchádzajúce pokusy o chudnutie viedli k pocitom depresie, úzkosti, hnevu, osamelosti alebo iným nepríjemným emóciám, prehodnoťte stravovací režim, ktorý chcete dodržiavať.

Zdravie je rovnako fyzické ako emocionálne, a ak sústredenie sa na chudnutie poškodzuje vaše duševné zdravie, pokúste sa pochopiť, prečo chcete schudnúť a vyhľadajte podporu blízkych, ktorým na vás záleží, alebo odborníka na duševné zdravie.

Na záver by sme chceli dodať, že extrémne metódy chudnutia nevedú k lepším výsledkom.Ak si chcete natrvalo udržať zhodené kilogramy, je dôležité, aby ste si osvojili diétu, ktorú dokážete dodržiavať dlhodobo.

Ak bol pre Vás tento článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi :).

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*