5 vecí, ktoré vaše telo naplnia tukom a ktoré pravdepodobne robíte aj vy!

Myslíte si, že robíte všetko pre to, aby ste schudli, ale nedarí sa vám to, alebo sa snažíte udržať si váhu, ale kilá vám stále pribúdajú? Možno dokonca pravidelne cvičíte? Čo môže byť dôvodom?

Odpoveď vám môžu pomôcť nájsť nasledujúce malé, ale dôležité faktory. Ak sa spoznáte aspoň v jednej z týchto oblastí, musíte to urýchlene zmeniť.

 • 1 – Neodpočívate
  Samozrejme, čím viac cvičíte, tým viac sa zrýchľuje váš metabolizmus, tým viac používate svaly a tým viac kalórií spálite. Na udržanie rovnováhy je však veľmi dôležitý aj odpočinok. Ak pravidelne spíte menej, budete náchylnejší na priberanie, pretože vaše telo bude po prebdených nociach potrebovať viac energie, čo znamená, že budete viac jesť.

Potrebujeme spať aspoň 7 hodín denne, najlepšie od 23:00.

 • 2 – Nečítate zložky na obaloch potravín
  Všetko, čo sa blyští, nie je zlato. Zdanlivo zdravé potraviny označené nálepkami “bio”, “bio”, “light” a ktovie, čo ešte. Šalátový dresing môže byť plný cukru a škrobu, ryžové lupienky nemusia byť mastné, ale dodajú vám veľa energie atď.
 • 3 – Dobrej veci môže byť priveľa
  Je zbytočné jesť veci, o ktorých si myslíte, že sú zdravé, ak nedokážete udržať rovnováhu a zjesť ich toľko, že by ste uživili futbalový tím. Záleží na tom, čo jete a kedy to jete. Napríklad 3 hodiny pred spaním by ste nemali mať nič iné ako vodu alebo čistý nesladený čaj. Ak máte tendenciu prejedať sa, jedzte pomalšie alebo si odložte polovicu taniera a počkajte 15 minút. Ak ste aj potom stále hladní, zjedzte ešte jednu alebo dve lyžice.
 • 4 – Pijete sladké nápoje
  Patria sem sladké nealkoholické nápoje, medový čaj, ovocné šťavy (12 % alebo 100 %), koktaily, smoothies, sladené nápoje, energetické nápoje, všetko, čo chutí sladko. Ak ich budete piť denne, zaručene neschudnete tak, ako by ste mali alebo priberiete. Tieto nápoje najlepšie zvyšujú hladinu cukru v krvi a podporujú metabolizmus smerom k ukladaniu tuku.
 • 5 – Vo vašom okolí je veľa ľudí s nadváhou a obezitou: Samozrejme, nikto za to nemôže, ale je pravdepodobnejšie, že sa necháte zlákať v spoločnosti človeka s nadváhou, pre ktorého nie je zdravé stravovanie prioritou.

Ak ste v rovnakej situácii a chcete dosiahnuť výsledky, musíte byť veľmi odhodlaní a odolať akýmkoľvek urážlivým poznámkam, ako napríklad, že len kozy jedia šalát alebo prečo sa nesprávne stravujete a podobne. Možno ich váš príklad bude tiež motivovať.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!
Written By
More from redakcia
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *