7 tipov na prebudenie metabolizmu a získanie plochého brucha.

S pribúdajúcim vekom sa náš metabolizmus spomaľuje. S pribúdajúcim vekom chudneme, čo znamená, že tuk sa hromadí čoraz ľahšie a naša telesná hmotnosť sa zvyšuje. Preto je dôležité, aby ste sa zdravo stravovali a pravidelne cvičili.

V tomto článku by sme sa chceli podeliť o 7 užitočných tipov, ako účinne podporiť váš metabolizmus.

 • 1 – Pite viac vody
  Primeraný denný príjem vody je jedným z najlepších spôsobov, ako udržať pokožku hydratovanú a vyhnúť sa prejedaniu. Vypiť aspoň 1,5 litra vody denne už pomáha pri chudnutí.

 • 2 – Silový tréning
  Cvičenie je zamerané na zvýšenie metabolizmu a zníženie hmotnosti. Hoci kardio tréningy sú veľmi dobré na spaľovanie kalórií, pravdou je, že sú nevyhnutné na budovanie svalovej hmoty. Svaly spaľujú 9x viac kalórií ako tuk, takže ak máte v tele viac svalovej hmoty, chudnutie bude oveľa rýchlejšie.

 • 3 – Zvýšte príjem bielkovín
  Na zvýšenie svalovej hmoty je veľmi dôležité zvýšiť príjem bielkovín. Jedlo s vysokým obsahom bielkovín vás zasýti a pomôže vám udržať a nabrať svalovú hmotu.
 • 4 – Spite aspoň 7 hodín
  Spánok je rovnako dôležitý ako vyvážená strava a pohyb. Je dôležité, aby ste spali aspoň 7 hodín denne. Ak sa nevyspíte, budete sa na druhý deň cítiť hladnejší a skôr si vyberiete menej výživné jedlá, ktoré vám zrazu dodajú veľa energie.
 • 5 – Pite zelený čaj: To môže zrýchliť váš metabolizmus až o 10 %. To však neznamená, že ho musíte piť v nadmernom množstve. Neprekračujte 3 šálky denne.

 • 6 – Neznižujte drasticky príjem kalórií
  Nadmerná kalorická deprivácia môže telo zviesť zlým smerom, ktoré sa bude brániť hladom a zníži množstvo spálených kalórií. Vynechávanie jedla sa môže zdať krátkodobo účinné, ale dlhodobý účinok bude negatívny.
 • 7- Okoreňte svoje jedlo
  Kapsaicín (rastlinná účinná látka) obsiahnutý v pálivých paprikách môže zrýchliť metabolizmus až o 8 %. To neznamená, že je potrebné upraviť každú jednu potravinu. Tajomstvom je striedmosť.
Páčil sa Vám tento príspevok? Zdieľajte ho potom aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*