7 tipov na prebudenie metabolizmu a získanie plochého brucha.

S pribúdajúcim vekom sa náš metabolizmus spomaľuje. S pribúdajúcim vekom chudneme, čo znamená, že tuk sa hromadí čoraz ľahšie a naša telesná hmotnosť sa zvyšuje. Preto je dôležité, aby ste sa zdravo stravovali a pravidelne cvičili.

V tomto článku by sme sa chceli podeliť o 7 užitočných tipov, ako účinne podporiť váš metabolizmus.

 • 1 – Pite viac vody
  Primeraný denný príjem vody je jedným z najlepších spôsobov, ako udržať pokožku hydratovanú a vyhnúť sa prejedaniu. Vypiť aspoň 1,5 litra vody denne už pomáha pri chudnutí.

 • 2 – Silový tréning
  Cvičenie je zamerané na zvýšenie metabolizmu a zníženie hmotnosti. Hoci kardio tréningy sú veľmi dobré na spaľovanie kalórií, pravdou je, že sú nevyhnutné na budovanie svalovej hmoty. Svaly spaľujú 9x viac kalórií ako tuk, takže ak máte v tele viac svalovej hmoty, chudnutie bude oveľa rýchlejšie.

 • 3 – Zvýšte príjem bielkovín
  Na zvýšenie svalovej hmoty je veľmi dôležité zvýšiť príjem bielkovín. Jedlo s vysokým obsahom bielkovín vás zasýti a pomôže vám udržať a nabrať svalovú hmotu.
 • 4 – Spite aspoň 7 hodín
  Spánok je rovnako dôležitý ako vyvážená strava a pohyb. Je dôležité, aby ste spali aspoň 7 hodín denne. Ak sa nevyspíte, budete sa na druhý deň cítiť hladnejší a skôr si vyberiete menej výživné jedlá, ktoré vám zrazu dodajú veľa energie.
 • 5 – Pite zelený čaj: To môže zrýchliť váš metabolizmus až o 10 %. To však neznamená, že ho musíte piť v nadmernom množstve. Neprekračujte 3 šálky denne.

 • 6 – Neznižujte drasticky príjem kalórií
  Nadmerná kalorická deprivácia môže telo zviesť zlým smerom, ktoré sa bude brániť hladom a zníži množstvo spálených kalórií. Vynechávanie jedla sa môže zdať krátkodobo účinné, ale dlhodobý účinok bude negatívny.
 • 7- Okoreňte svoje jedlo
  Kapsaicín (rastlinná účinná látka) obsiahnutý v pálivých paprikách môže zrýchliť metabolizmus až o 8 %. To neznamená, že je potrebné upraviť každú jednu potravinu. Tajomstvom je striedmosť.
Páčil sa Vám tento príspevok? Zdieľajte ho potom aj so svojimi priateľmi.
Written By
More from redakcia
Ak ich máte pod očami, ukážeme vám, ako sa ich zbaviť!
Zbaviť sa milii, teda malých bielych tukových hrbolčekov okolo očí, nie je...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *