Ak na svojej koži uvidíte toto, okamžite bežte k lekárovi. Existuje vážne NEBEZPEČENSTVO!

Rakovina vo všetkých jej formách je hrozná choroba. Niektoré druhy rakoviny nemajú žiadne zjavné príznaky, ale existujú aj iné príznaky, na ktoré si treba dávať pozor. Tu je 8 fyzických zmien, ktoré by ste nemali ignorovať. Čím skôr rakovinu odhalíte, tým máte väčšie šance na jej úspešnú liečbu.

1. Časté rany a modriny

Časté rany a modriny môžu byť príznakom rôznych typov rakoviny, napríklad rakoviny kože, ústnej dutiny a pohlavných orgánov. Niektoré kožné ochorenia môžu viesť k určitým typom rakoviny. U pacientov so psoriázou je vyššia pravdepodobnosť vzniku zriedkavej formy rakoviny.

2. Vaša stolica vyzerá inak, močenie spôsobuje pocit pálenia

Ak máte časté hnačky alebo tráviace problémy, môže to byť príznak rakoviny hrubého čreva. Ak máte pri močení bolesti a pocit pálenia, môže to byť príznakom rakoviny prostaty alebo močového mechúra.

3. Zmena vzhľadu materských znamienok a pieh

Toto by sa malo brať veľmi vážne. Znamienka, ktoré menia tvar, zväčšujú sa a sú bolestivé, sú varovným signálom, ktorý by ste nemali ignorovať. Mali by ste navštíviť dermatológa, ktorý vám znamienko odstráni a vyšetrí ho na prípadné infekcie.

4. Spozorujete nezvyčajné krvácanie

Ak sa v moči alebo stolici alebo pri kašli objaví krv, čo najskôr navštívte svojho lekára.

5. Máte bolesti žalúdka alebo dysfágiu

Tráviace problémy môžu byť relatívne malé, ale nie vtedy, ak ich sprevádza bolesť žalúdka alebo dysfágia (ťažkosti s prehĺtaním). Môžu poukazovať na rakovinu tráviaceho traktu.

6. Našli ste hrču

Ak si všimnete hrčku v prsníku, môže ísť o rakovinu, najmä ak máte ďalšie príznaky, napríklad začervenanú pokožku alebo mokré bradavky. Po 50. roku života by mali všetky ženy absolvovať zobrazovacie vyšetrenia každé 1-2 roky. Medzitým je dobré skontrolovať si prsníky, či sa v nich nenachádzajú hrčky.

7. Ganglie
  • sú zhluky nervových buniek. Keď opuchnú, je to zvyčajne súčasť obranného mechanizmu tela proti chorobe. V kombinácii s pretrvávajúcim a silným kašľom je dobré dať sa vyšetriť, pretože to môže znamenať rakovinu pľúc, dýchacieho systému alebo hrdla.
8. Chronická únava, mdloby a úbytok hmotnosti

Venujte pozornosť svojmu celkovému zdravotnému stavu – môže naznačovať, že váš imunitný systém je oslabený. Ak sa cítite bezdôvodne vyčerpaní, ak máte časté mdloby alebo chudnete bez zmeny stravy, mali by ste navštíviť lekára. Nemusí ísť o príznaky rakoviny, ale je dobré skontrolovať si celkový zdravotný stav. Najlepšou liečbou je prevencia.

Je dôležité sledovať príznaky vo vašom tele, pretože vás môžu varovať pred niektorým druhom rakoviny. Je tiež dobré chodiť na pravidelné kontroly a poradiť sa s lekárom o všetkom, čo vás znepokojuje.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou ak Vám bol prínosom.

Written By
More from redakcia
VIANOČNÁ TORTA na plechu: Bez použitia rúry! Hostia ju budú milovať!
Ingrediencie: 2 balenia kakaových sušienok 1 a 1/2 l smotany 36% 750...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *