Aký ste typ postavy? Toľko vody musíte vypiť, aby ste naštartovali svoj metabolizmus a zhodili nadbytočné kilá!

Ľudské telo obsahuje v priemere 60 až 65 % vody, preto je dôležité piť správne množstvo tekutín, aby ste si udržali zdravé telo, na čo má veľký vplyv vaša telesná hmotnosť.

Odborníci rozlišujú 3 typy postavy: ektomorfnú, mezomorfnú a endomorfnú. Tu sa dozviete, čo potrebujete vedieť o jednotlivých typoch a koľko vody by ste mali denne vypiť.

  • 1 – Ektomorf
    Títo jedinci sú zvyčajne štíhli a majú problémy s priberaním. Majú zvyčajne dlhé končatiny a veľmi rýchly metabolizmus, takže ľahko spaľujú tuk. Tieto typy tiež musia zmeniť svoj jedálniček a cvičebný režim, aby zvýšili svoju hmotnosť. Je dôležité, aby mali dostatok bielkovín a sacharidov.
  • 2 – Mezomorf
    Títo jedinci majú atletickú postavu a veľmi ľahko naberajú svalovú hmotu. Ideálna je pre nich pestrá vyvážená strava a tiež rôzne formy cvičenia. Aj keď sa ľahko udržiavajú vo forme a udržiavajú sa v nej dlhý čas, neodporúča sa prejedanie tukmi.

  • 3 – Endomorf
    Títo jedinci veľmi ľahko priberajú, preto je veľmi dôležité, aby si vždy dávali pozor na stravu a cvičenie. V opačnom prípade sa v ich tele bude hromadiť tuk. Tieto typy majú pomalý metabolizmus, preto sa odporúča znížiť príjem sacharidov počas dňa a obmedziť ho na čas obeda.
Koľko vody by som mal vypiť, aby som schudol?

Na určenie presného množstva vody, ktoré treba vypiť, sa odporúča vydeliť vašu telesnú hmotnosť číslom 7. Získate tak číslo. Toľko pohárov (250 ml) vody by ste mali vypiť denne. Takže napríklad 8 pohárov vody pre 60 kg, 10 pohárov vody pre 70 kg, atď.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi na Facebooku.
Written By
More from redakcia
Nadýchaný tvarohovo-citrónový koláč, ktorý vám spríjemní deň!
Prísady: 3 vajcia 1,5 šálky pšeničnej polohrubej múky 3/4 šálky cukru 1/2...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *