Chcete sa zbaviť čiernych bodiek na tvári? Tu je účinný spôsob…

Máte na tvári veľa čiernych bodiek? Tieto tipy by vám mohli pomôcť!

Mnoho ľudí má čierne bodky: tie malé tmavé škvrny, ktoré vznikajú, keď sa upchajú póry. Väčšinou sa objavujú na tvári, čo je škoda, pretože tak sú veľmi viditeľné pre všetkých.

Teraz by ste si mohli kúpiť drahé krémy a prípravky, aby ste sa ich zbavili, ale môžete vyskúšať aj tieto šikovné domáce prostriedky. Sú oveľa jednoduchšie a tiež oveľa lacnejšie!

Toto sú tri šikovné domáce prostriedky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa čiernych bodiek.
1. Maska na tvár z vajec a citróna

Vďaka zložkám tejto účinnej pleťovej masky je veľmi užitočná, pokiaľ ide o zbavenie sa pupienkov a čiernych bodiek. Citrón má sťahujúci účinok, čistí pokožku a ničí baktérie. A potom je tu vajce, ktoré pomáha odstrániť z pokožky prebytočný maz a pomáha ju vyhladiť.

Zloženie:

  • 1 vaječný bielok
  • niekoľko kvapiek citrónovej šťavy

Návod na použitie:

Zmiešajte tieto dve zložky a naneste zmes na tvár. Nechajte ju pôsobiť 20 minút a potom ju opláchnite teplou vodou. Túto masku na tvár používajte dvakrát týždenne, aby ste dosiahli najlepší účinok.

2. Jahodová maska na tvár

Jahody nie sú len chutné na jedenie, ale môžu byť aj veľmi užitočné, pokiaľ ide o odstraňovanie čiernych bodiek a prebytočného kožného mazu na pleti.

Zloženie: 

  •  5 jahôd
  • 1 vaječný bielok
  • 1 polievková lyžica medu

Návod na použitie: 

Jahody umyte a nakrájajte na kúsky. Všetky ingrediencie zmiešajte, kým nevznikne pasta. Uistite sa, že vaša pleť je čistá a potom masku naneste na tvár. Nechajte ju pôsobiť 20 minút a potom ju opäť opláchnite teplou vodou.

3. Jogurtovo-citrónová maska na tvár

Ak skombinujete jogurt a citrón, získate úžasnú prírodnú masku na tvár, ktorá dôkladne vyčistí vašu pleť a bojuje proti čiernym bodkám a prebytočnému kožnému mazu na povrchu pokožky.

Zloženie:

  • 2 polievkové lyžice obyčajného jogurtu
  • ½ polievkovej lyžice citrónovej šťavy

Návod na použitie:

Zmiešajte obe ingrediencie dohromady. Masku naneste na tvár a nechajte pôsobiť 20 minút. Potom ju opláchnite teplou vodou. Túto masku používajte raz týždenne.

Zdieľajte aj so svojimi priateľmi na Facebooku :).

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*