Najjednoduchší krém na torty a koláče s mascarpone, aký môže byť! Je naozaj všestranný a opakovane sa osvedčil pri mnohých pečeniach.

Prísady:
  • 500 ml 30 alebo 36% smotany
  • 3 lyžice práškového cukru
  • voliteľne 1 stužovač
  • 250 g mascarpone

Na prípravu tohto krému budete potrebovať dobre vychladenú 30 alebo 36% smotanu (musí byť priamo z chladničky, nie pri izbovej teplote).

Ak plánujete pridať stužovač pre lepšiu štruktúru zmesi (krém-fix), stačí použiť 30 % smotany. Ak používate 36% krém, nie je potrebné pridávať žiadne stužovadlo.

Postup:
  1. Vychladnutú smotanu (500 ml) zmiešajte s práškovým cukrom (3 polievkové lyžice) a krémom Fix na vysokých otáčkach. Miešajte približne 3-4 minúty. Ak sa vám smotana nešľahá, je stále tekutá, znamená to, že bola napríklad zatuchnutá alebo teplá, prípadne nádoba, v ktorej ste šľahali, bola mokrá.
  2. Keď zmes začne hustnúť a vytvorí sa čoraz tuhší krém, pridajte mascarpone. Miešajte, kým sa nevytvorí tuhý krém. Šľahanie by malo trvať približne 2 minúty.
  3. Krém je pripravený. Môžete ho použiť na prípravu dezertu, torty alebo ako dekoráciu na muffiny či cupcakes. Ak ho neplánujete použiť hneď, uložte ho do chladničky (maximálne na 3 dni).
Prajeme príjemnú prípravu :).

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*