Chyby vo výžive, ktorých sa dopúšťame každý deň jedlom a ničíme svoje telo: Stále robíte niektoré z nich?

Čo je „deformované“ jedlo? Jedlo môže byť rôznymi spôsobmi deformované v laboratóriu, alebo sa deformovaným môže stať. Keď vedci geneticky modifikujú jedlo, znamená to, že berú gény z rastliny alebo živočícha, ktorý prirodzene zabíjajú nejaké baktérie, červy a buriny a potom ich zapracujú do semenáčov plodín a pestujú ich.

Výsledkom je často deformované jedlo, ktoré môže spôsobiť poškodenie zdravia tráviaceho traktu, vedúce k rakovine životne dôležitých orgánov, čo bolo dôkladne dokázané vedeckým výskumom.

Konzumácia geneticky modifikovaných organizmov je len začiatok zlých návykov (chýb v stravovaní), ktoré vedú k zlým dôsledkom z podvýživy a pokazeného jedla.

Kde sa teda mýli toľko „zdravo zmýšľajúcich“ ľudí?

Je také ťažké prísť na to, ako získať čisté živiny bez všetkých tých zmutovaných, frankensteinovských potravinových prísad? Chce to len trochu hľadať. Geneticky modifikované organizmy (GMO) ničia nielen dobré črevné baktérie, ale deformujú aj ľudské bunky. Keď sa tieto deformované ľudské bunky začnú nekontrolovateľne množiť, nachádzajú oslabené tkanivo a útočia.

Bežnými formami rakoviny z geneticky modifikovaných organizmov sú rakovina prsníka, hrubého čreva, obličiek, močového mechúra a pankreasu. Najsmrtiacejšia zo všetkých je rakovina pankreasu, zabíjajúca 90 percent svojich obetí. Poďme si teraz pohovoriť o pančovaných potravinách. Pančovať znamená spraviť niečo menej kvalitným pridaním podradných látok, a keď hovoríme o jedle alebo lieku, pančované látky predstavujú často celý zoznam prísad produktu. To nie je dobré.

Milióny ľudí kupujú produkty obsahujúce dlhý zoznam ingrediencií, ktoré väčšina ľudí nevie ani vysloviť, tým menej využiť na zistenie, či vôbec pochádzajú z prírody. Dnes sa presadzujú „konzervanty“ ako niečo dobré, no zväčša ide o škodlivé prísady vyrábané z chemikálií. Často presadzovaný je napríklad fluór ako „dobrý pre vaše zuby“ alebo na „boj so zubným kazom“, ale za akú cenu? Za cenu rakoviny a krehkých kostí.

Vráťme sa späť k základom a toto všetko zbúrajme, aby ste mohli začať zo svojej potravy vyraďovať to najbežnejšie jedlo, nápoje, vitamíny a medicínske jedy.

10 najobvyklejších stravovacích chýb, ktorých sa ľudia dopúšťajú každý deň jedlom, občerstveniami, nápojmi a tiež vitamínmi

1. Nazdávanie sa, že „bezlepkový“ automaticky znamená, že výrobok je zdravý.

2. Konzumovanie obvyklého „celozrnného“ namiesto organickej vlákniny.

3. Pitie vody z kohútika, ktorá v sebe stále obsahuje toxický chlór a fluór (ten len v niektorých krajinách – na Slovensku alebo v Česku sa fluór do vody našťastie nepridáva).

4. Presvedčenie, že „organický lisovaný“ repkový olej predstavuje zdravú voľbu.

5. Konzumácia jogurtu na získanie probiotík (zvyčajne je mliečny a plný cukru).

6. Používanie mikrovlnky na zohrievanie jedál, najmä výrobkov živočíšneho pôvodu.

7. Nazdávanie sa, že označenie „certifikovaný bio/organický“ automaticky znamená, že produkt je pre vás dobrý (aj tak môže byť plný toxínov ťažkých kovov a repkového oleja).

8. Nadmerné varenie jedla až do tej miery, že stratí väčšinu alebo všetku svoju výživovú hodnotu (napríklad hlbokomrazené, opekané, prepečené, atď.).

9. Nazdávanie sa, že lacný multivitamín je pre vás dobrý, hoci ide zväčša o chemický odpad z farmaceutickou spoločnosťou vlastneného chemického konglomerátu.

10. Podceňovanie sily vitamínov C, D a zinku.

Mikrovlnné rúry do niekoľkých minút ničia výživovú hodnotu v dôsledku prudkého rozkmitania molekúl vody, až kým sa jedlo nestane deformované Vedeli ste, že mikrovlnky dokážu deformovať vaše jedlo a ničiť živiny? Molekuly vody vibrujú veľmi rýchlo, vytvárajúc trenie – práve ono zohrieva vaše jedlo – čo je dôvod, prečo sa zvyčajne nezohrejú plastové či kartónové obaly (ak neobsahujú vodu).

Keď ale jedlo necháte v mikrovlnke pridlho, zistíte, že mäso a chlieb sa stanú veľmi ťahavé (nejedlé). Výskum ukazuje, že živočíšne a vedľajšie produkty strácajú výživovú hodnotu, čím dlhšie sú „ožarované“. Mikrovlnné rúry využívajú molekulárne trenie (chaos), ktoré decimuje jemné molekuly vitamímov a fytonutrientov, čo sú prírodné lieky rastliny.

Jedna štúdia odhalila, že ohrievanie zeleniny v mikrovlnke zničí 97 percent nutričného obsahu, ničiac aj schopnosť jedla zlepšovať zdravie a posilňovať imunitu. To je dôvod, prečo toto jedlo volajú „ožarované“ , lebo úplne ničíte nutričnú hodnotu.

Ak bol tento článok pre Vás užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*