Citrónová káva: Základný nápoj na chudnutie a odstránenie brušného tuku!

Keby sme mohli, odhodili by sme nadbytočné kilá, nepekné plávajúce partie a iné tukové zásoby, ale keďže to nie je možné, musíme sa uchýliť k iným trikom. Našťastie nám matka príroda ponúka množstvo zázračných produktov, ktoré môžeme používať v každodennom živote, aby nám pomohli schudnúť.

Nasledujúci nápoj na chudnutie si vyžaduje len dve ingrediencie, ktoré sa nachádzajú v kuchyni každého z nás. Káva a citrón.

Výhody zložiek

Pre väčšinu ľudí je šálka kávy neoddeliteľnou súčasťou rannej rutiny a skrýva v sebe viac dobrého, než si myslíme. Obsah kofeínu stimuluje a urýchľuje metabolizmus, zatiaľ čo antioxidanty, ktoré obsahuje, neutralizujú voľné radikály, čo spomaľuje proces starnutia buniek.

Citróny obsahujú 74 % dennej odporúčanej dávky vitamínu C. Okrem mnohých iných prospešných vlastností vitamín C stimuluje tvorbu neurotransmitera noradrenalínu. Táto molekula pomáha obmedzovať ukladanie tuku.

Okrem toho citróny pomáhajú znižovať hladinu cukru v krvi. Citrón obsahuje aj antioxidačnú zlúčeninu, ktorá má podobné funkcie ako vyššie opísané a tiež zohráva úlohu v prevencii kardiovaskulárnych ochorení.

Ako vyrobiť tento elixír?
  1. Pripravte si bežnú kávu na jedno použitie a počkajte, kým vychladne. Najlepšie je, ak si ju pripravíte večer predtým, aby ste na ňu ráno nemuseli čakať.
  2. Pridajte 1dcl čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy a dobre premiešajte.
  3. Napite sa 30 minút pred tréningom (Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je veľmi dôležité cvičiť 30-40 minút aspoň 4-krát týždenne + udržiavať hydratáciu.)

Pozor!
Tento nápoj sa neodporúča ľuďom s ochorením obličiek a žlčníka, žalúdočnými vredmi a alergiami na citrusy.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Written By
More from redakcia
Zmes, ktorá vás zbaví bolesti do 2 minút!
Každý z nás vie, že by mal mať v strave dostatok vápnika,...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *