Čo sa stane, ak budete pravidelne jesť zavárané uhorky a piť šťavu? Tu uvádzame niektoré z výhod!

Mnoho ľudí nevie, že konzumácia uhoriek má veľa zdravotných výhod. Dobre, keď si ľudia spomenú na uhorky, hneď im napadnú tehotné ženy. Ale vedeli ste, že z konzumácie tejto zelenej zeleniny môže mať prospech veľa ľudí?

Zdravotné ťažkosti

Niektorí ľudia ich dokonca jedia, pretože trpia určitými zdravotnými ťažkosťami. Pri hľadaní spôsobov, ako vyliečiť svoje neduhy, skončia pri jednej konkrétnej zelenine: uhorke! Pretože aj keď sa zdá, že uhorka nie je nič iné ako uhorka, soľ a bylinky, v niektorých ohľadoch sa ukazuje ako skutočný všeliek.

Dôležité je vedieť: superzdravá je aj šťava, pretože obsahuje značnú časť živín.

Chudnutie

Podľa štúdie v Japonsku vedie každodenná konzumácia octu k zníženiu telesnej hmotnosti. A prekvapenie, ocot je hlavnou zložkou uhoriek! Teda okrem uhorky.

Odstránenie svalových kŕčov

Ďalšia štúdia zistila, že konzumácia uhoriek a ich šťavy znižuje svalové kŕče u športovcov. Ak sa pripravujete na dôležitý zápas alebo sa jednoducho bojíte kŕčov, vyskúšajte uhorky a k tomu pohár džúsu.

Vitamíny a antioxidanty

Okrem toho, že uhorky zabraňujú kŕčom, sú veľmi bohaté na antioxidanty a vitamíny C a E. Podľa štúdie, ktorú uskutočnil časopis Cosmopolitan, ide o skutočný vitamínový koktail a silný imunomodulátor v jednom. Skrátka, dajte zbohom nachladnutiu a chrípke!

Pri menštruácii

Ak máte počas najhorších dní menštruácie na niečo chuť, uhorky sú ideálne. Nielenže majú málo kalórií, ale vďaka kyslosti zabraňujú aj “chuti do jedla”.

Lacné

Pravdepodobne najdôležitejším argumentom, prečo sa hneď ponáhľať do supermarketu a zásobiť sa niekoľkými pohármi, je cenová dostupnosť. Existuje veľa zdrojov, ktoré sú prospešné pre vaše zdravie, ako sú uhorky, ale mnohé z týchto zdrojov alebo liekov sú pomerne drahé. Na druhej strane, pohár uhoriek nestojí takmer nič. Skvelá alternatíva k drahým športovým nápojom, ktoré si dáte počas návštevy posilňovne alebo pred ňou. Nie je však prekvapením, že nie každý dokáže vypiť pohár uhorkovej šťavy ako fľašu limonády. Ale hej, je to oveľa zdravšie ako energetický nápoj plný cukru.

Uhorky proti strate krvi

Uhorky sú vynikajúcim zdrojom vitamínu K. Jedna uhorka obsahuje 15 % odporúčaného denného množstva. Čo to znamená? Vitamín K je zodpovedný za zrážanie krvi. Ak máte nedostatok tohto vitamínu, aj malé poranenie môže viesť k veľkej strate krvi. Riešenie? Správne, uhorky!

Liek proti opici

Na záver tip, ktorý pomôže mnohým. Uhorky môžu pomôcť predísť opici. Prišli ste domov z večierka a necítite sa dobre, pretože ste si dali príliš veľa? Zjedzte dve veľké uhorky pred spaním a nebudete mať problém. Kyselina rozkladá alkohol, takže nebudete mať kocovinu ani po celkom “peknom večeri”. Ideálne!

Zdieľajte aj s ostatnými 🙂 👍

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*