Zbavte sa navždy plesní na nechtoch. Tento domáci liek je všetko, čo potrebujete!

Účinne bojujte proti plesniam na nechtoch pomocou lieku, ktorý si môžete vyrobiť doma

Plesňové nechty sú veľmi nepríjemné. Je veľa ľudí, ktorí s nimi bojujú. Spôsobuje ich pleseň, ktorá infikuje necht. Infekcia sa niekedy prenáša z jednej osoby na druhú priamym kontaktom, ale väčšinou sa prenáša prostredníctvom spór huby. Spóry sa nachádzajú napríklad v lupinách, ktorými infikovaní ľudia často trpia. Keď váš imunitný systém nie je dostatočne silný, huba má možnosť rozvíjať sa a rásť.

Plesne na nechtoch sú nepríjemné, ale existuje na ne liek.
Bolestivé nechty

Je možné, že vaše nechty zhrubli natoľko, že tlačia na topánky a spôsobujú vám pritom bolesť. Plesňové nechty môžu byť aj zdrojom opakujúcej sa plesňovej infekcie v slabinách alebo na nohách. Chybný tvar alebo deformovaný necht môže poškodiť aj pokožku. Existujú určité skupiny ľudí, napríklad diabetici, u ktorých je vyššia pravdepodobnosť výskytu plesňových nechtov. Keď plesňové nechty neliečite správne, infekcia sa môže rozšíriť do matrice nechtu. V takom prípade sa jej už nemôžete zbaviť. Okrem toho liečba plesňových nechtov nie je dobrá len pre vás, ale aj pre ľudí vo vašom okolí, pretože aj oni sú ohrození infekciou.

Náprava

Našťastie pre všetkých, proti plesňovým nechtom môžete urobiť veľa. Existuje množstvo liekov, ktoré dostanete v lekárni alebo apotéke, a dokonca vám s nimi môže pomôcť aj dobrý pedikér. Dostupné prostriedky bránia rastu huby a nakoniec hubu zabijú. Iné prostriedky spôsobia, že vaše nechty budú opäť zdravé, čo zabezpečí, že huba nebude môcť prežiť. Prečo by ste však mali míňať veľa peňazí na takéto prostriedky, keď si môžete sami vyrobiť dokonale dobrý prostriedok. Len z troch ingrediencií si môžete vyrobiť prostriedok, ktorý vám účinne pomôže zbaviť sa plesňových nechtov bez toho, aby vám spôsobil vedľajšie účinky, čo sa často stáva pri mnohých iných prostriedkoch.

Čo potrebujete?
  • Peroxid vodíka
  • Lieh
  • Ocot
Ako ho vyrobiť

Zmiešajte tieto tri zložky v rovnakom pomere a dobre premiešajte. Potom si vezmite vatový tampón, ktorý namočte do zmesi, aby ste zmes nanesli na plesňový necht. Táto zmes má na plesňovom nechte pôsobiť približne pätnásť minút, po ktorých si necht opláchnite teplou vodou. Tento postup opakujte dvakrát denne: raz ráno a raz večer. Zistíte, že takto sa môžete plesňového nechtu zbaviť pomerne rýchlo.

Myslíte si, že tento tip je užitočný? Potom sa oň nezabudnite podeliť so svojimi priateľmi, rodinou a známymi.

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*