Poznáte semienka “sowa”? Verte, že áno! Tu je 5 hlavných zdravotných výhod…

Semienka kôpru, v hindčine známe aj ako sowa, sú bylinkou, ktorá nielenže dodáva jedlu chuť, ale pomáha aj udržiavať zdravie. Kôprové semienka, ktoré sú špeciálnou prísadou medzi indickými karí, sa používajú najmä pre pikantnú a chutnú chuť, ktorú dodávajú jedlám. Táto rastlina, ktorá sa používa od listov až po semená, je pre vaše telo nesmierne prospešná, od regulácie tráviaceho systému až po posilnenie imunity a kontrolu krvného tlaku. Tu je 5 zdravotných výhod kôprových semienok.

Zlepšuje trávenie

Kôpor pôsobí ako preháňadlo a zlepšuje fungovanie tráviaceho systému, čistí črevá a zlepšuje ich činnosť. Vylučuje šťavy, ktoré pomáhajú zlepšiť trávenie ťažkých jedál a pomáhajú telu ľahko vstrebávať živiny. okrem toho kôprový olej vyhladzuje črevá a zabezpečuje, že pri odchode stolice nevznikajú žiadne bolesti.

Zabezpečí vám dobrý spánok

Nespavosť je v dnešnej dobe častým ochorením ľudí, ale semienka kôpru môžu pomôcť tento problém prekonať a zabezpečiť vám kvalitný spánok. Kôpor, ktorý je plný enzýmov a vitamínov, ako je vitamín B, pôsobí ako sedatívum, uvoľňuje telo a pomáha pri spánku.

Posilňuje kosti

Kôpor má v sebe dobrý podiel vápnika, ktorý je nevyhnutný, aby sa zabránilo krehkým kostiam najmä u tých, ktorí trpia osteoporózou. Pomáha tiež urýchliť proces hojenia kostí.

Hnačka

V kombinácii s tráviacimi vlastnosťami sú semená kôpru skvelým liekom na žalúdočnú nevoľnosť. Pomáha nielen zbaviť sa infekcie, ale tiež pomáha obnoviť činnosť tráviaceho traktu a posilňuje imunitný systém.

Zmierňuje zápach z úst

Vďaka svojim karmatívnym vlastnostiam sú kôprové semienka skvelé aj na potlačenie zápachu z úst. Nielenže pomáha zmeniť zápach vášho dychu, ale tiež pomáha zlepšiť vaše trávenie, čím poráža zápach z úst od koreňa.

Tak čo na to hovoríte? Máte radi kôpor alebo skôr patríte medzi ľudí, ktorý ho veľmi neobľubujú…

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*