Predchádzajte vzniku obličkových kameňov pitím tohto čaju! A to nie je všetko…

Kukuričné chĺpky sa nachádzajú pod kukuričnou šupkou a na hornom konci vyčnievajú ako chumáč. Keď ste boli dieťa, určite vás fascinovali, pretože sa podobajú na ľudské vlasy. Väčšina ľudí túto časť kukurice jednoducho vyhodí, pretože netuší, aké je jej využitie a najmä aké má zdravotné účinky.

V tomto článku sa dozviete o niektorých ich zaujímavých vlastnostiach.

Predchádzanie vzniku obličkových kameňov

Kukuričné chĺpky sa už od dávnych čias používajú na prevenciu obličkových kameňov. Kamene vznikajú v obličkách nahromadením malých kryštálov a minerálov. Kukuričné vlasy zlepšujú správny tok moču a zabraňujú usadzovaniu látok v obličkách.

Podporujú zrážanie krvi

Kukuričné vlasy obsahujú vitamín K, ktorý podporuje zrážanie krvi. Vitamín K zabezpečuje, aby ste počas krvácania nestratili príliš veľa krvi, pretože urýchľuje a posilňuje zrážanie krvi.

Reguluje hladinu cukru v krvi

V mnohých nedávnych štúdiách sa ukázalo, že kukuričné vlasy účinne kontrolujú hladinu cukru v krvi. Dosahujú to zvýšením hladiny inzulínu a regeneráciou buniek pankreasu, v ktorých sa inzulín produkuje.

Kontrolujú hladinu cholesterolu v krvi

Kukuričné chĺpky môžu tiež znížiť hladinu cholesterolu v krvi. Vysoká hladina cholesterolu môže viesť k vzniku ochorení srdca a ciev. Užívaním kukuričných vlasov tak môžete účinne predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam.

Majú diuretické účinky

Kukuričné vlasy majú preukázané močopudné vlastnosti, ktoré pomáhajú vyplavovať z tela nadmerné množstvo nahromadenej tekutiny. Tým sa predchádza vzniku ochorení srdca, močových ciest a opuchom končatín.

Ako konzumovať kukuričné vlasy

Pravdepodobne tiež viete, že kukuričné vlasy sa nemôžu konzumovať samostatne. Tu sú 2 spôsoby prípravy:

1. Čaj

Dajte zovrieť vodu a zalejte ňou kukuričné vlasy. Čaj podávajte teplý alebo studený. Do čaju môžete pridať aj trochu citrónovej šťavy na zlepšenie chuti.

2. Výluh

Kukuričné vlasy vložte do sklenenej nádoby, zalejte vodou a umiestnite na 1 deň na priame slnečné svetlo. Večer vodu sceďte, pridajte med a vypite.

Záver

Odporúča sa používať len geneticky nemodifikovanú kukuricu, najlepšie v ekologickej kvalite, ktorá nebola postrekovaná. V opačnom prípade vlasy dobre umyte vlažnou octovou vodou, aby ste ich zbavili zvyškov pesticídov.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*