Detox, ktorý odstráni škodliviny z vášho tela a budete len pozerať, ako vaše choroby miznú!

Než sa pustíme naplno do nášho článku, položíme vám jednoduchú otázku – vedeli ste, že jedným z najúčinnejších spôsobov, ako očistiť organizmus od všetkých škodlivých toxínov a látok je detoxikácia nôh? Práve tento fakt je dôvodom, prečo vám ukážeme spôsob, ako sa zbaviť všetkých zlých látok z tela. Odborníci tvrdia, že detox cez nohy je efektný a jednoduchý spôsob. A ani nemusíte vyškrtávať z jedálnička svoje obľúbené jedlo.

Detoxikácia nôh

Detoxikácia nôh je považovaná za jednu z najbezpečnejších foriem detoxikácie. Existujú rôzne postupy a spôsoby, ako sa zbaviť toxínov a iných škodlivín, vrátane detoxikačných vankúšikov, nápojov alebo kúpeľov. Využívaním niektorých z nich, môžete znateľne zlepšiť váš život a posilniť zdravie.

Detoxikačné náplasti

Detoxikačné náplasti sú spravidla vyrobené zo stromov a bambusových extraktov. Môžete ich zakúpiť v takmer akejkoľvek predajni zdravej výživy. Detoxikácia nôh pomocou náplastí je veľmi obľúbená. Pôvod majú v japonskej kultúre, kde sa hojne využívajú.

Ako ich používať

Najlepší čas nalepenia náplasti na detoxikáciu je večer. Ideálne pred tým, než idete spať. Cez noc sa telo uvoľní a detoxikačná náplasť môže v kľude pracovať bez toho, aby sa odlepila. Ráno ju odlepíte a počas jednej noci máte z tela všetky škodlivé látky.

Aké sú výsledky

Účinky detoxikačných náplastí sa líšia. Niektorí jedinci sa cítia menej unavení, iní zase nepociťujú bolesť kĺbov a hlavy. Všetko je individuálne a záleží na každom jedincovi a jeho fyzickej a psychickej kondícii. Tá totiž hojne prispieva k tomu, ako veľmi veľké zmeny detoxikačná náplasť vykoná.

Iónové detoxikačné kúpele

Iónové detoxikačné kúpele pracujú na princípe ionizácie teplej a slanej vody so striedaním polarity. Ide o skvelý relax, ktorý vám uvoľní nohy a zároveň očistí telo. Akonáhle namočíte svoje nohy do kúpeľa, začnú sa z tela uvoľňovať toxíny a škodlivé látky. Tieto jedy sa do tela dostávajú konzumáciou nezdravých potravín a znečisteným ovzduším.

Ióny a elektróny

Myšlienka iónových kúpeľov je založená na procese elektrolýzy. Použitím elektrického prúdu sa vytvorí chemická reakcia, ktorá v slanej vode poškodí molekuly vody a premení ich na ióny. Teplá voda otvorí póry nôh, soľ má protizápalové účinky a ióny sa vstrebajú do pokožky a detoxikácia nôh začína. Po pár minútach kúpeľa, sa začne meniť farba vody. Zmena nastáva v dôsledku reakcie soli na iónovú premenu. Nejedná sa v žiadnom prípade o toxíny, ktoré opúšťa vaše telo, ako sa mnoho ľudí mylne domnieva.

Ako vykonávať relaxačný kúpeľ

Na rozdiel od iných detoxikačných produktov, iónové kúpele môžu byť vykonávané po dobu 45 minút, každý druhý deň. Podľa potreby a vašich možností, si môžete dopriať túto relaxačnú kôru bez vedľajších účinkov. K požadovaným výsledkom sa dopracujete pravidelným kúpaním nôh. Nemusíte však vykonávať detoxikáciu každý deň. Okrem zdravotných výhod, ktoré iónové kúpele prinášajú sú tiež skvelou relaxačnou procedúrou. Sadnite si do svojho obľúbeného a pohodlného kresla. Namočte nohy do horúceho iónového kúpeľa a odpočívajte.

V kombinácii s hlbokými dýchacími technikami a príjemnou teplou vodou, sa vaša myseľ uvoľní a zbaví prebytočného stresu.

Recept na domáci detoxikačný kúpeľ

Určite v domácnosti nájdete dostatočne veľkú nádobu na vaše nohy. Potom si zájdite do miestneho obchodu so zdravou výživou, kde si zakúpite bylinkovú zmes na detoxikáciu nôh.

Pokiaľ v okolí nemáte žiadny taký obchodík, môžete si vytvoriť vlastnú zmes doma. Stačí zmiešať bežné ingrediencie, ako je čaj, sušené feferónky, cesnak, zázvor, citrusové šupky, atď. Kvalitný čaj je naozaj účinný a okrem toxínov zbavuje aj problém so zápachom nôh. Vyskúšajte rôzne zmesi, podľa svojich potrieb.

Akonáhle máte všetko namiešané, vložte bylinky do nádoby a zalejte ich horúcou vodou. Vodu nechajte odstáť na teplotu, ktorá je horúca, ale nemôže vás opariť. Teraz ponorte nohy a 25 minút si užívajte krásne relaxácie. Zabudnite na všedné starosti či problémy.

Zdieľajte tento článok na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*