Efektívne chudnutie zamerané na štítnu žľazu.

Pre každého, kto trpí nedostatočnou činnosťou štítnej žľazy, je na konci tunela jasné svetlo. Zabudnite na všetky tie neustále diskusie o tom, aké ťažké je schudnúť, keď máte problémy s touto chorobou. Riešenie je pravdepodobne pred vami. Je v potravinách, ktoré konzumujete každý deň. Dodržiavanie nasledujúcich drobných zmien je prísľubom zdravšieho života a väčšej radosti z toho, ako vaše telo vyzerá a cíti sa. Abnormálna funkcia štítnej žľazy je na zozname najväčších blokátorov zdravého chudnutia. Narušuje sa produkcia hormónov, čo vedie k zvýšeniu hladiny zlého cholesterolu a tukov. Ženy to niekedy nazývajú aj pocitom nadúvania.

Je však čas vrátiť vám šťastie na tvár. Nasledujúcich šesť účinných spôsobov vám pomôže dosiahnuť rovnováhu v stravovaní a vyhnúť sa niektorým škodlivým potravinám.

Štartovací balíček je základom

V prvom rade si musíte povedať, či ste plne oddaní alebo nie. Ide predsa o vaše zdravie. A keďže sa nám to podarilo, povedzme si pár slov o cukre. Určite ste to už niekoľkokrát pocítili, pretože vaša oslabená štítna žľaza vás prosí o chuť sacharidov (cukrov). Problém nastáva v momente, keď uspokojíte potrebu najjednoduchším sacharidom: rafinovaným cukrom. Skutočným problémom týchto sacharidov je, že ich telo spracúva rýchlejšie ako iné. To znamená, že sa cítite hladnejší a hladnejší bez toho, aby ste sa zaujímali o to, koľko ste toho zjedli. A v tom spočíva problém. Cukor vám z dlhodobého hľadiska chýba, a preto ho jete stále viac, len aby ste sa cítili spokojní.

Medzi najbežnejšie zdroje jednoduchých cukrov (sacharidov) patria:

  • Výrobky z bielej múky
  • sladená minerálna voda
  • ovocné šťavy
  • potraviny sladené kukuričným sirupom
  • balené raňajkové cereálie
  • bežný stolový cukor

Existuje spôsob, ako uspokojiť vaše chuťové poháriky. Nazýva sa “komplexné sacharidy”. Ich výhodou je, že ich telo spracováva oveľa pomalšie ako jednoduché cukry. Vďaka tomu máte dlhšie trvajúci pocit sýtosti a predchádzate náhlym výkyvom hladiny cukru v krvi. Navyše nevedú k závislosti od cukru.

Preto do svojho jedálnička zaraďte komplexné sacharidy, medzi ktoré patria najmä:

  • celozrnné a iné obilniny
  • 100% ovocné šťavy
  • hnedá ryža
  • ovsená kaša
Pravidelné cvičenie alebo cvičenie na spaľovanie tukov

Vitajte v telocvični. Je načase, aby sme to spolu prekonali. Cvičenie v posilňovni zrýchli váš metabolizmus a znemožní vám priberanie. Nie je to len pot a úbytok tuku. Ak trpíte týmto problémom, cvičenie s miernou intenzitou zvýši výskyt vylučovania hormónov štítnej žľazy. To znamená, že pravdepodobnosť rizika spojeného s obezitou sa zníži na minimálnu úroveň.

Kokosový olej vás ochráni

Väčšina rastlinných olejov obsahuje mastné kyseliny, ktoré spôsobujú priberanie na váhe tým, že spomaľujú činnosť štítnej žľazy. Ale to už viete. Pravdepodobne však neviete, že kokosový olej obsahuje veľa zdravých tukov. Najmä mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom môžu zlepšiť funkciu štítnej žľazy. Tieto látky tiež zlepšujú toleranciu glukózy a citlivosť organizmu na inzulín, čo má veľmi priaznivý vplyv na chudnutie. Tento olej môžete používať surový, ale aj na varenie alebo pečenie, pretože si zachováva svoje prospešné vlastnosti aj pri vyšších teplotách.

Na podporu metabolizmu je najlepšie užívať ho 20 minút pred hlavným jedlom.

Magické občerstvenie

Občerstvenie je dôležitou súčasťou každého dňa. Ak neviete, ako sa správne stravovať, nakoniec opäť trochu priberiete. Ak si však niekedy pripravíte desiatu, pomôže vám to na chvíľu zabudnúť na jedlo a znížiť celkový príjem kalórií. Najlepšou voľbou pre vás a vašu neaktívnu štítnu žľazu sú surové nesolené orechy. Obsahujú skvelé živiny potrebné pre vaše telo a samozrejme zdravé tuky. Navyše sú plné selénu. Táto zlúčenina je známa ako posilňovač funkcie štítnej žľazy.

Doplnky stravy

Pravidelný príjem dostatočného množstva omega-3 mastných kyselín pre štítnu žľazu môže byť neustálym bojom. Aj keď do svojho jedálnička zaradíte dostatok rýb, nemusí to stačiť na správnu funkciu. Používanie doplnkov s rybím olejom zvýši potenciál na zníženie hmotnosti. Zlepšuje váš index telesnej hmotnosti (BMI) a znižuje pravdepodobnosť vzniku problémov s hmotnosťou.

Magická tekutina

Áno. Hovoríme tu o jablčnom octe. Nazývame ju magická tekutina, pretože sa s ňou spája mnoho zdravotných účinkov. O jablčnom octe sme písali už niekoľkokrát.  Jablčný ocot zohráva úlohu pri vyrovnávaní hormónov u ľudí s nedostatočne aktívnou štítnou žľazou. Ak máte silný žalúdok, prehltnutie polievkovej lyžice jablčného octu pre vás nebude problém. Ak nie, rozmiešajte ho v pohári vody a vypite.

Metóda diéty zameranej na štítnu žľazu vám ponúka šesť jednoduchých spôsobov.  Ak máte nasadenú nejakú liečbu, prekonzultujte to so svojím lekárom.

Written By
More from redakcia
Účinne bojujte proti flebitíde, kŕčovým žilám a trombóze s týmto magickým receptom z dvoch zložiek!
Problém kŕčových žíl a trombózy je v súčasnosti bežný, najmä u žien....
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *