Keď mi sused povedal, že on melónové šupky nevyhadzuje, nechápala som prečo. Teraz ich nevyhadzujem ani ja!

Melón je veľmi dobrý, najmä v letných mesiacoch veľmi dobre osvieži a dodá potrebné vitamíny. Táto zelenina, áno, zelenina, hoci ju považujeme za ovocie, obsahuje 98 % vody. Obsahuje zdravé množstvo vitamínu C, vitamínu A, horčíka, draslíka a ďalších dôležitých živín. Je to najobľúbenejšie ružové ovocie. Má tiež šupky, ktoré zvyčajne končia v odpade alebo komposte. Je to však škoda, pretože zelené melónové šupky môžu veľmi pomôcť.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste nemali vyhadzovať melónové šupky a ďalej ich využívať:

1 Zvýšenie libida

Niektoré výskumy naznačujú, že melónová kôra môže pomôcť mužom s miernou až stredne ťažkou erektilnou dysfunkciou. Mužskému libidu pomáhajú aminokyseliny citrulín. Tie sa koncentrujú v pokožke. Istá štúdia ukázala, že L-citrulín môže zlepšiť erekciu bez mnohých vedľajších účinkov, ktoré môžu byť spojené s Viagrou.

2 Krvný tlak

Ak vás lekár nabáda, aby ste si znížili krvný tlak, zjedzte melón a to celý a so šupkou. Niektoré výskumy ukazujú, že melón obsahuje doplnky, ktoré majú schopnosť kontrolovať krvný tlak u obéznych ľudí. Melón je tiež potenciálne diuretikum, ktoré sa často predpisuje ľuďom s vysokým krvným tlakom.

3 Úbytok hmotnosti

Aj tu prichádza do hry citrulín. Štúdie ukazujú, že konzumácia citrulínu vedie k nižšiemu prírastku hmotnosti, a to až o 30 %. Citrulín v koži môže viesť k zníženiu svalovej únavy, čo pomáha predĺžiť trvanie tréningu a následne pomáha lepšie regulovať hmotnosť.

4 Bojuje proti voľným radikálom

Podľa časopisu Journal of the Science of Food an Agriculture sa citrulínové zlúčeniny nachádzajú v melónovej kôre. Tie pomáhajú vylučovať voľné radikály v tele. Pomáha chrániť srdce a imunitu a pomáha odvádzať škodlivé toxíny z tela.

5 Zdravá prostata

Melón je vynikajúcim zdrojom lykopénu, ktorý je antioxidantom, ktorý pomáha predchádzať rakovine prostaty. Na určenie konkrétneho vzťahu medzi lykopénom a prevenciou rakoviny je potrebný ďalší výskum. Diuretické vlastnosti melóna môžu tiež pomôcť udržiavať močové cesty.

6 Zdravie pre oči

Melónová šťava prospieva zdraviu vašich očí. Melón je vynikajúcim zdrojom betakaroténu. Obsahuje kombináciu vitamínu A, vitamínu C a ďalších živín, ktoré sú pre ľudský organizmus nevyhnutné a môžu udržať vaše oči zdravé.

Ako jesť melónovú kôru?

Stačí si vybrať organický melón, pridať ho do smoothie alebo jednoducho zahryznúť do bielej časti kôry. Vyskúšajte aj vy jesť melónovú kôru a uvidíte, ako vám a vášmu zdraviu prospeje!

Zdieľajte tento článok na Facebooku.
Written By
More from redakcia
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *