Kŕčové žily: Prírodná liečba pomocou 3 zložiek!

Kŕčové žily sú jedným z najčastejších problémov, s ktorými sa ženy stretávajú v dospelosti. Vznikajú vtedy, keď sa žily rozšíria a neumožňujú návrat krvi do srdca. Normálne žily používajú ventil na zvýšenie prietoku krvi z končatín do srdcového svalu. Keď však ventil zlyhá, vytvorí sa kŕčová žila.

Môže to byť dôsledok zlých návykov, napríklad sedavého spôsobu života alebo používania tabakových výrobkov, ale kŕčové žily môžu vzniknúť aj v dôsledku genetických faktorov, tehotenstva a hormonálnej nerovnováhy.

Spočiatku môžu vyzerať veľmi malé, ako známe kŕčové žily, ale postupne sa môžu rozvinúť až do takej miery, že vám z nohy vystupuje bolestivá žila. Pre mnohých ľudí je dôležité nájsť účinnú liečbu, pretože kŕčové žily môžu okrem toho, že sú nevzhľadné, spôsobovať aj zápaly a bolesť.

Dobrou správou je, že v súčasnosti je k dispozícii množstvo liečebných postupov, ktoré kŕčové žily do značnej miery redukujú, a čo je najlepšie, nemusíte na ne minúť veľa peňazí.

S niekoľkými prírodnými zložkami je možné realizovať niekoľko veľmi účinných a úsporných riešení. Dnes sa s vami chceme podeliť o recept na domácu a prírodnú liečbu kŕčových žíl, ktorá obsahuje aloe vera, mrkvu a jablčný ocot a má vynikajúce výsledky. Vyskúšajte ho!

Aké sú výhody tejto prírodnej liečby kŕčových žíl?

Kombinácia aloe, mrkvy a jablčného octu pomáha zmierňovať zápal a znižovať výskyt kŕčových žíl. Túto kúru aplikujte lokálne a denne, aby ste dosiahli lepší krvný obeh a znížili bolesť.

Gél z aloe vera, ktorý je jednou z hlavných zložiek, je v kozmetickom priemysle dobre známy pre svoje bohaté výživové vlastnosti a hydratačné schopnosti. Má tiež protizápalové a vazodilatačné účinky, ktoré zmenšia veľkosť chorých žíl a podporia lepší krvný obeh.

Zaručuje tiež značné množstvo antioxidantov a vody pre jednoduchú aplikáciu bez poškodenia pokožky. Mrkva je vynikajúcim zdrojom betakaroténu, antioxidantu, ktorý zabraňuje predčasnému starnutiu a bojuje proti zmene farby pokožky.

Vďaka vitamínom skupiny B, minerálom a vláknine je mrkva jednou z najzdravších druhov zeleniny, ktoré môžete pridať do svojho jedálnička. Keď ich uvaríte a roztlačíte, ľahko ich použijete ako telové mlieko, ktoré zabezpečí lokálne účinky.

Mnohé účinné látky v mrkve sa používajú na spevňujúce kúry, pretože zlepšujú pružnosť pokožky a zabraňujú jej ochabovaniu. Mrkva tiež skvele dopĺňa iné ošetrenia kŕčových žíl, pretože podporuje krvný obeh a znižuje zápal.

A nakoniec tu máme známy jablčný ocot, výživnú, omladzujúcu a silnú potravinu s protizápalovými látkami, ktoré sú vynikajúce práve pri tejto liečbe. Priama aplikácia jablčného octu zmenšuje veľkosť postihnutých žíl a poskytuje úľavu od tlaku a ťažoby.

Ako si pripraviť recept s aloe vera, mrkvou a jablčným octom?

Spojenie týchto troch zložiek do jedného receptu je jednoduché a nezaberie veľa času. Skôr ako začnete, mali by ste však vedieť, že tento výrobok sám o sebe vaše problémy nevyrieši.

Hoci jeho dôsledné používanie zlepší váš krvný obeh a stav vašich žíl, musíte ho doplniť dobrou stravou a pravidelným cvičením, aby ste dosiahli požadované výsledky.

Potrebujete:
 • 1 veľká mrkva
 • 2 listy aloe vera
 • 3 polievkové lyžice jablčného octu (30 ml)
Príprava
 • Mrkvu očistite, nakrájajte na malé kúsky a varte ju v malom množstve vody, kým nezmäkne.
 • Keď je dobre uvarená, roztlačte ju vidličkou.
 • Listy rastliny aloe otvorte nožom a vyškrabte z nich gél, ktorý obsahujú.
 • Zmiešajte ho s rozdrvenou mrkvou a potom pridajte jablčný ocot.
 • Keď získate krémovú kašu, naneste ju na kŕčové žily.
Ako používať
 1. Pred aplikáciou kúry si nohy exfoliujte, aby sa zložky ľahko vstrebali.
 2. Naneste kašu na postihnuté miesto a jemne masírujte od členkov k lýtkam.
 3. Pred opláchnutím studenou vodou ju nechajte pôsobiť tridsať až štyridsať minút.
 4. Aplikáciu opakujte každý deň podľa rovnakých krokov.

Ako vidíte, na liečbu tohto bežného problému nie je potrebné investovať do drahých komerčných prípravkov. Ak sa budete riadiť tu uvedenými radami a pravidelne aplikovať vyššie uvedené ošetrenie, v krátkom čase zaznamenáte veľké zlepšenie.

Ak sa Vám článok páčil, podeľte sa oň aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
10 dôvodov, prečo piť šťavu z okry!
Okra patrí do čeľade slezovitých a pestuje sa v teplom a miernom...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *