Kto potrebuje detoxikovať lymfatický systém? Takto vaše telo signalizuje, že je váš lymfatický systém zanesený!

Podľa známeho naturopata Valeriu Popa môžeme očistením lymfatického systému detoxikovať všetky orgány. Lymfatický systém obklopuje telo, predstavte si ho ako malý kanalizačný systém. V tele vykonáva skvelú prácu, filtruje a transportuje toxíny z krvi a obličiek.

Odfiltruje tiež baktérie, odumreté kožné bunky a toxíny. Potravu, ktorú prijímame, telo spracúva a dodáva každému orgánu potrebné suroviny, ale nevyužité látky sa musia odstrániť. Pravidelná detoxikácia je dôležitá, inak sa v tele hromadia toxíny a môže dôjsť k ochoreniu.

  • Ak si nedáme pozor, toxíny sa hromadia v lymfatických uzlinách a imunitný systém sa oslabuje.
Kto potrebuje detoxikovať lymfatický systém?

Každý potrebuje očistiť lymfatický systém, aby sa zbavil odpadových látok, ktoré sa v ňom za roky nahromadili. Počas procesu detoxikácie môžeme očistiť všetky naše orgány. Funkciu lymfy môže spomaliť príliš veľa mliečnych výrobkov, fajčenie, konzumácia alkoholu, lieky alebo dokonca vírusy a choroby.

Príznaky pomalého, toxínmi zaťaženého lymfatického systému:
  • Telo nie je schopné bojovať s chorobou.
  • Únava, ktorá neodchádza spánkom a odpočinkom.
  • Opuch lymfatickej žľazy (môže znamenať vážne ochorenie!)
  • Nadmerné potenie.
  • Alergie
  • Problémy s krvným obehom.
  • Svrbenie kože
Detoxikácia lymfatického systému prirodzenou cestou:
  • Klystír

Pripravte si čaj z 2 litrov vody a 4 čajových lyžičiek prasličky, ktorý sa používa ako klystír ráno a večer. Detoxikácia trvá 3 dni. Musia sa dodržiavať prísne pravidlá, počas ktorých sa nesmie jesť žiadne jedlo a piť len tekutiny. Každý deň musíte vypiť 2 litre vody, 1 liter čerstvo vylisovanej grapefruitovej šťavy, 1 pohár čerstvo vylisovanej citrónovej a pomarančovej šťavy a aspoň niekoľko šálok čaju.

  • Brusnicová šťava

Brusnicová šťava čistí lymfatický systém, obličky a pomáha odstraňovať toxíny. Brusnice sú jedným z najlepších zdrojov antioxidantov, takže nielen čistia organizmus, ale sú aj prospešné. Má tiež vysoký obsah vitamínu C, takže je skvelým zdrojom vitamínov. Je dobré konzumovať čo najviac čerstvo vylisovanej brusnicovej šťavy.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.

Vždy sa treba najskôr poradiť so svojim ošetrujúcim lekárom.

Written By
More from redakcia
8 varovných signálov, že vaše srdce nepracuje správne!
Ochorenia srdca, ktoré často súvisia s nezdravým životným štýlom, postihujú rovnako mužov...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *