Máte kŕčové žily na nohách? Pozrite, čo robiť!

U ľudí, ktorí dlho sedia alebo pracujú v stoji, je vyššia pravdepodobnosť vzniku kŕčových žíl. Môže však byť spôsobená aj zlyhaním srdca alebo obličiek. Ak máte problémy s kŕčovými žilami, čo najskôr navštívte odborníka, ktorý vám poskytne správnu liečbu. Ľudia, ktorí cvičia, trpia kŕčovými žilami častejšie ako ľudia, ktorí len odpočívajú na nohách.

Cvičenie stimuluje krvný obeh, tok lymfy a zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Kŕčové žily sú spojené s opuchom, svrbením a zápalom nôh. Najdôležitejšie pre ľudí s kŕčovými žilami je čo najskôr prestať fajčiť a piť alkohol.

Tu je niekoľko tipov, čo robiť, ak máte kŕčové žily.

1.Používajte krémy na kŕčové žily (najlepšie prírodné). Tie môžu mať v počiatočných štádiách veľmi dobrý účinok, pretože zvyšujú elasticitu ciev a posilňujú cievnu stenu.

2.Vyrobte si doma vlastnú prírodnú masť zo zmesi aloe vera, medu a mrkvovej šťavy. Zmiešajte všetky tri prísady v rovnakom pomere a nastrúhajte mrkvu. Používajte 3-4 krát denne.

3.Nosenie kompresívnych pančúch alebo spodnej bielizne zabraňuje hromadeniu prebytočnej vody a udržiava cievy pružné. Môže tiež pomôcť obviazať kŕčové žily, ak dlho sedíte.

4 Jemne masírujte problematické miesto medom a potom si dajte studený kúpeľ s esenciálnym olejom. Na výrobu účinnej masti možno použiť aj zmes včelieho vosku, propolisu a olivového oleja. Zmiešajte v pomere 2:1:1.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.
Written By
More from redakcia
Aj vy rozmrazujete kurča takto? POZOR! Toto je fatálna chyba!
Najlepší a najzdravší spôsob prípravy/varenia kuracieho mäsa je, keď je čerstvé, ale...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *