Kyslú kapustu by ste mali jesť 3 hodiny pred spaním! Tu je dôvod prečo…

Kyslá kapusta je pre ľudský organizmus neuveriteľne prospešná a jej konzumácia by mala byť pre každého povinnosťou. Len niekoľko príkladov: má dobré účinky na srdce a normalizuje nízky krvný tlak.

Ak chcete schudnúť, nevynechajte zo svojho jedálnička kyslú kapustu. Zbavuje vás toxínov, dodáva pocit sýtosti, znižuje chuť do jedla a odstraňuje chuť na sladké.

Ak zjete kyslú kapustu 3 hodiny pred spaním, budete spať oveľa lepšie a na druhý deň sa budete cítiť oddýchnutejšie a uvoľnenejšie.

Pozitívne účinky kyslej kapusty:

Má veľmi vysoký obsah vitamínu C. Šálka nakrájanej kyslej kapusty denne vám dodá potrebné množstvo vitamínu C. Kyslá kapusta môže byť veľmi dobrá aj pri žalúdočných vredoch.

Konzumácia surovej kyslej kapusty alebo šťavy zmierni nepríjemné príznaky žalúdočných vredov. Ak trpíte nechutenstvom alebo používate kyslú kapustu na stimuláciu spaľovania tukov, určite ju jedzte surovú.

Pri tráviacich problémoch sa odporúča vypiť 100 ml ohriatej kapustovej šťavy pred každým hlavným jedlom. Toto množstvo môžete postupne zvyšovať, až kým nedosiahnete 2 šálky denne.

Kvasením kyslej kapusty vznikajú veľmi prospešné baktérie, ktoré sú dobré nielen pre trávenie, ale aj pre zdravie imunitného systému. Vypite niekoľko šálok šťavy z kyslej kapusty denne a na chvíľu zabudnete na choroby a lieky.

Na liečbu zápchy užívajte nasledujúcu zmes. 2 čajové lyžičky hrubej soli rozpustite v 250 ml kapustovej šťavy a vypite ju ráno nalačno. Ak je to potrebné, zopakujte to aj na druhý deň ráno.

V prípade hnačky zmiešajte rovnaké diely paradajkovej a kapustovej šťavy a vypite ich.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*