Máte túto rastlinku v záhrade? Lieči plešatosť!

Dermatológovia tvrdia, že nie je dôvod na obavy, keď človek stratí 50-100 prameňov vlasov, pretože je to úplne normálne. Keď však strácame viac a viac vlasov a objavujú sa nejaké viditeľné holé škvrny, človek môže trpieť stavom známym ako alopécia. Napriek tomu je dnes holohlavý tridsiatnik bežným javom, ktorý je zvyčajne výsledkom stresu, nesprávnej stravy alebo hormonálnych porúch.

Tento článok vám ukáže niekoľko celkom účinných domácich kúr, ktoré budú vaším spojencom v boji o zachovanie vlasov a podporu ich rastu. Množstvo potravín, ktoré sa denne používajú v kuchyni, môže byť dôležité pri príprave prírodných domácich prostriedkov, ktoré podporia rast vlasov.

Ibištek

Ibištek môže byť veľmi užitočný, ak vaše vlasy potrebujú regeneráciu, vďaka svojim regeneračným vlastnostiam. Navyše chráni vlasy pred šedivením a pomáha vám zbaviť sa lupín. Obyvatelia Keraly v Indii kombinujú kokosový olej s ibištekom pre svoje husté vlasy.

Pripravte si vlastnú ibištekovú pastu, ktorú naneste na pokožku hlavy alebo na vlasy. Vezmite dva kvety ibišteka a rozmixujte ich v mixéri so sezamovým alebo kokosovým olejom. Po nanesení nechajte pôsobiť 2-3 hodiny a potom zmyte vodou.

Amla

Amla je výborným prostriedkom pri problémoch s vypadávaním vlasov. Je to veľmi užitočné pre ľudí, ktorí sú náchylní na plešatosť. Je to spôsobené tým, že je bohatým zdrojom vitamínu C a posilnenia buniek. Amlu si môžete naniesť na pokožku hlavy, no majte na pamäti, že je to veľmi prospešné aj pre vaše celkové zdravie. Vitamín C je pre naše telo životne dôležitý.

Ak chcete pripraviť svoju zmes amla, rozdrvte amlu, aby ste z nej získali šťavu, alebo si kúpte amla prášok v obchode so zdravím. Zmiešajte dve polievkové lyžice amla šťavy alebo prášku s rovnakým množstvom limetkovej šťavy a zmiešajte. Potom naneste na pokožku hlavy, nechajte zaschnúť a potom zmyte vodou

Ďalší pomocníci:

Vajcia

Vajcia sú bohaté na síru, ako aj množstvo iných bielkovín a minerálov. Obsahujú selén, zinok, železo, jód, fosfor. Vajcia sú mimoriadne prospešné v procese podpory rastu vlasov, najmä v kombinácii s olivovým olejom.

Pripravte si vlastnú domácu pastu proti vypadávaniu vlasov zmiešaním jedného bielka z vajíčka s jednou čajovou lyžičkou olivového oleja. Dobre prešľahajte a potom naneste pripravenú zmes na pokožku hlavy alebo vlasy. Nechajte pôsobiť 15-20 minút. Potom vlasy umyte studenou vodou.

Cesnak a cibuľa

Síra zvyšuje produkciu kolagénu, ktorý je potrebný pre rast vlasov. Cesnak a cibuľa sú jedným z najbohatších zdrojov síry, čo možno vidieť na ich použití v konvenčných liekoch na stimuláciu rastu vlasov.

Takto môžete použiť cesnak na stimuláciu rastu vlasov: rozdrvte 4-5 strúčikov cesnaku a zmiešajte ich s kokosovým olejom. Priveďte do varu a nechajte ju 2-3 minúty. Uvarenú zmes potom necháme vychladnúť. Keď dostatočne vychladne, naneste ho na pokožku hlavy a jemne vmasírujte. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov opakujte tento postup 2-3 krát týždenne.

Cibuľu môžete využiť tak, že ju odšťavíte. Naneste cibuľovú šťavu na pokožku hlavy a nechajte ju pôsobiť 15 minút. Umyte ju vodou.

Kokos

Jednou z najpriaznivejších ingrediencií pre vaše vlasy je blahodarný kokos. Môže byť veľkou pomocou v boji o udržanie dobrého zdravia vašich vlasov a zlepšenie ich rastu. Kokosové mlieko obsahuje veľa minerálov, ako je železo a draslík, bielkoviny a tuky. Častým používaním vlasov budú pevnejšie a odolné voči lámaniu. Kokosový olej je tiež veľmi užitočný na posilnenie vlasov, pretože pôsobí na vlasy od korienkov až po končeky. Nasekajte jeden kokos a vylejte mlieko.

Teraz urobte kombináciu trochy vody a tohto mlieka a naneste túto zmes na miesta, kde je viditeľné vypadávanie vlasov. Nechajte pôsobiť cez noc a na druhý deň ráno umyte. Pravidelným používaním môžete natrvalo zabrániť vypadávaniu vlasov.

Henna

Ázijčania už dlho poznajú mimoriadne silný potenciál henny na spevnenie vlasov a zachovanie ich zdravia. Dokonca má silnejšie vlastnosti v kombinácii s horčicovým olejom. Táto kombinácia vznikne zmiešaním 250 ml horčičného oleja a 60 g henny. Táto zmes sa umiestni na teplo a nechá sa, kým listy henny úplne nezožiaria. Keď zmes dostatočne vychladne, môžete ju vložiť do nádoby s vekom. Túto zmes by ste mali pravidelne aplikovať do vlasov.

Zdieľajte aj s ostatnými. Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*