Najsilnejšie prírodné antibiotiká: Viete, ktoré to sú?

Hoci antibiotiká boli záchranou v boji proti mnohým baktériám, vyliečili bakteriálne choroby a v mnohých prípadoch zabránili úmrtiu na infekčné choroby, v súčasnosti sa pre zvyšujúcu sa odolnosť baktérií voči antibiotikám stávajú málo využívanými. prečo? Pretože nadmerne užívame antibiotiká. V dôsledku nadmerného užívania antibiotík vznikajú superbaktérie spôsobujúce vážne ochorenia, na ktoré nemáme žiadne lieky. Čo teda robíme? Používame čoraz silnejšie antibiotiká alebo zvyšujeme ich dávky. Namiesto toho sa oplatí používať prírodné prípravky s obsahom antibiotík. Čo? Tu sú najsilnejšie a najpopulárnejšie!

Prírodný med

Med má úžasný účinok! Odporúčame najmä miestny med z neďalekých včelín. Med je plný aminokyselín, vitamínov B, minerálov, enzýmov, antioxidantov a antibakteriálnych zlúčenín. Surový med obsahuje aj včelí peľ a propolis, ktoré prispievajú k zvýšeniu jeho prozdravotných hodnôt, zvýšeniu imunity, urýchleniu hojenia rán a boju proti baktériám. Surový med má široké využitie. Osvedčil sa v boji proti kašľu, tlmí kašeľ aj u detí, urýchľuje hojenie rán, aj tých ťažko sa hojacich a infikovaných.

Med by sa nemal podávať deťom do 2 rokov kvôli možnosti botulizmu.

Oreganový olej

Olej z tohto obľúbeného korenia môže byť to jediné, čo budete v období prechladnutí a chrípok potrebovať. Ukázalo sa, že má silné antibakteriálne, antivírusové a protiplesňové vlastnosti a tiež sa často používa na zbavenie ľudského gastrointestinálneho traktu mnohých parazitov. V období prechladnutia a chrípky môžete preventívne užívať malé dávky oleja, v prípade choroby vyššie dávky. . Môžete tiež použiť 1-2 kvapky oreganového oleja zriedeného v lyžičke iného oleja, ako je kokosový alebo mandľový olej, a aplikovať ho lokálne na boj proti lišajom.

Ak ste alergický na rastliny z čeľade Lamiaceae, mali by ste reagovať s oreganovým olejom.

Kokosový olej

Kokosový olej si v poslednej dobe získal veľkú pozornosť, no málokto si uvedomuje, že funguje ako prírodné antibiotikum. Kokosový olej je skvelý na liečbu všetkých druhov kožných infekcií a je účinný aj pri liečbe atopickej dermatitídy (ekzému), stavu, ktorý často vedie k nadmernému používaniu antibiotických krémov.

Cesnak

Cesnak má široké spektrum antimikrobiálnej aktivity, a preto skvele funguje ako prírodné antibiotikum. Lokálne aplikovaný cesnakový olej dokáže vyliečiť väčšinu plesňových infekcií. Keď sa pridáva do jedla, zvyšuje našu imunitu a pomáha bojovať proti chorobám. Jedzte ho najmä v období prechladnutia a chrípky.

Echinacea

Echinacea, inak nazývaná aj Echinacea, je skvelá bylinka, ktorú treba mať poruke v počiatočných štádiách prechladnutia a chrípky. Echinacea, ktorá sa tradične používa na neutralizáciu jedu po uhryznutí, má antibakteriálne, antivírusové a antiseptické vlastnosti. Zdá sa, že polysacharidy v Echinacei aktivujú nešpecifickú imunitnú odpoveď.

Echinacea sa neodporúča na prevenciu proti prechladnutiu a chrípke. Najlepšie sa používa na liečbu symptómov spojených s infekciami horných dýchacích ciest.

Ak ste alergický na rastliny Asteraceae, nemali by ste používať Echinaceu. Neodporúča sa používať ani u pacientov s HIV alebo inými autoimunitnými ochoreniami.

Ak je pre Vás tento článok užitočný, podeľte sa oň aj s ostatnými na Facebooku. Ďakujeme :).

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*