Pomalý metabolizmus: 5 tipov, ako ho zrýchliť a rýchlo zhodiť nadbytočné kilá!

Ako zrýchliť metabolizmus? Metabolizmus je pojem, ktorý označuje všetky chemické reakcie v našom tele, ktoré udržiavajú telo pri živote a v chode. Metabolizmus “je” všetky kalórie, ktoré naše telo spotrebuje na úplné uspokojenie všetkých svojich potrieb.

Konkrétne 70-75 % týchto kalórií je potrebných pre životné funkcie a nazýva sa bazálna rýchlosť metabolizmu, zatiaľ čo zvyšných 25-30 % kalórií je potrebných na získanie energie.

Ako aktivovať rýchlosť spaľovania kalórií v tele?
Tipy na zrýchlenie metabolizmu sú nasledovné:
  • Začnite deň raňajkami

Raňajky sú najdôležitejším jedlom, pretože “spúšťajú” návrat metabolizmu do normálneho rytmu. Je to najdôležitejšie jedlo na naštartovanie metabolizmu Malé a časté jedlá zvyšujú rýchlosť metabolizmu, pretože dávajú telu možnosť spáliť viac kalórií na proces trávenia.

  • Veľa bielkovín

Zdá sa, že konzumácia bielkovín pomáha zvýšiť rýchlosť spaľovania v tele. Vyberte si nízkotučné zdroje bielkovín, napr. chudý syr alebo mäso, varené vajce.

  • “Korenie na tanieri”

Bolo zistené, že korenie prispieva k rýchlejšiemu pocitu sýtosti. Pálivé papriky obsahujú aj látku kapsaicín, ktorá zvyšuje vylučovanie hormónu adrenalínu, čo vedie k dočasnému zvýšeniu metabolizmu.

  • Menej chronického stresu

Ak stres nie je prechodný, ale chronický, spôsobuje priberanie na váhe, pretože stresové hormóny, ktoré dlhodobo cirkulujú v našom tele, podporujú ukladanie tuku najmä v oblasti brucha.

  • Viac cvičenia

Fyzická aktivita je hlavným spôsobom, ako spevniť svaly a zvýšiť spaľovanie tela.

Ak sa Vám článok páčil a informácie sú pre Vás užitočné, zdieľajte ich aj so svojími priateľmi na Facebooku.

Written By
More from redakcia
Paradajkovo-syrové cestoviny s množstvom bazalky: Je to ako obed alebo večera v Taliansku, je to úžasné!
Ingrediencie: 1 balíček cestovín 15 dkg mozzarelly 15 dkg parmezánu 5 dkg...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *