Pozor: Toto sa vám môže stať, ak budete používať telefón pred spaním!

S najväčšou pravdepodobnosťou ste si raz sľúbili, že pôjdete spať skôr, len aby ste nakoniec skončili pri prechádzaní sociálnych sietí a my s vami cítime. Je ťažké nechať telefón v inej miestnosti a odhlásiť sa, hoci aj na niekoľko hodín.

Používanie telefónu tesne pred spaním však môže mať na vaše zdravie väčší vplyv, než si myslíte.

  • 1. Môžu vás z toho bolieť oči.Ak ste niekedy mali pocit, že sa vám zrazu rozmazal zrak po tom, čo ste strávili hodiny prechádzaním kanála, určite nie ste sami. Keď sa pri používaní smartfónu namáhate, môže to viesť k únave očí, známej aj ako unavené oči. Ak chcete chrániť svoje oči, skúste znížiť jas obrazovky a vyhýbajte sa príliš dlhému používaniu telefónu.
  • 2. Môže narušiť váš spánok.
  • Keď sa na konci dlhého dňa konečne uložíte do postele, môže vás lákať stráviť ešte nejaký čas kontrolou správ alebo čítaním správ. Tento zvyk však nie je taký neškodný, ako by sa mohlo zdať, a používanie telefónu tesne pred spaním vám môže zabrániť v dobrom spánku.

  • Modré svetlo zo smartfónu nielenže ovplyvňuje váš zrak, ale môže tiež narušiť váš cyklus spánku a bdenia, čo zase môže spôsobiť ďalšie zdravotné komplikácie.
  • 3. Môže to viesť k bolestiam krku.Ak poznáte nepríjemný pocit bolesti krku, potom používanie telefónu v posteli môže existujúci stav ešte zhoršiť. Keď nakláňate hlavu dopredu, aby ste sa pozreli na obrazovku, zaťažujete svaly na krku, čo spôsobuje bolesť.

  • Ak si neviete predstaviť, že by ste išli spať bez toho, aby ste si skontrolovali telefón, skúste ho držať vo výške očí, aby ste nenamáhali svaly.
  • 4. Môže to spôsobiť rýchlejšie starnutie vašej pokožky.Možno míňate veľa peňazí na drahú starostlivosť o pleť, ale niečo také jednoduché, ako je používanie telefónu v posteli, môže sabotovať všetko vaše úsilie. Keď sa pozeráte do telefónu, spôsobuje to, že sa vám na krku vytvárajú vrásky a ryhy, čo môže spôsobiť, že budete vyzerať predčasne zostarnuto.

Používate telefón pred spaním? Skúšali ste sa niekedy tohto zvyku zbaviť?
Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi.
Written By
More from redakcia
Aj vaša stena vyzerá takto? Vďaka tomuto triku, nepríjemnú pleseň už nikdy neuvidíte!
Plesne na stenách sú, žiaľ, v zime častým problémom, ktorý mnohých ľudí...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *