Pre ženy po 40-tke je tento vitamín rovnako dôležitý ako vzduch: 6 príznakov jeho nedostatku, ktoré sú doslova napísané na Vašej tvári!

S prekvapením sme zistili, že na to, aby ste zistili, či máte dostatok vitamínov, sa stačí pozrieť do zrkadla. Pri čítaní tohto článku si môžete urobiť vlastný test.

Príliš bledá pokožka

Ak je vaša pokožka úplne bledá v porovnaní s normálnym stavom, je to znamenie, že vám chýba vitamín B12. Bez nej sa cítime prepracovaní a unavení. Ak chcete obnoviť správnu hladinu tohto vitamínu, mali by ste jesť viac mäsa a morských plodov.

Suché vlasy

Suché a lámavé vlasy, ktoré sú výrazne pokryté lupinami, môžu byť znakom nedostatku biotínu alebo vitamínu B7. Často je to dôsledok užívania antibiotík. Ak chcete zvýšiť hladinu B7, mali by ste častejšie konzumovať mäso, ryby, zeleninu, ovocie, huby a strukoviny. Bolo by dobré na chvíľu opustiť myšlienky na diétu.

Opuchnuté oči

Ak ste si všimli opuchy okolo očí a končatín, telo môže mať nedostatok jódu. Najbežnejším zdrojom príjmu je jodizovaná soľ. Nachádza sa aj v morských plodoch: homároch, krevetách, morských riasach, mliečnych výrobkoch a dokonca aj v chlebe.

Bezfarebné pery

Bezfarebné pery môžu byť príznakom nedostatku železa. Ďalšími príznakmi môžu byť nízky krvný tlak a časté prechladnutie. Návrat na zdravú úroveň nie je zložitý. Istý čas by ste mali jesť viac červeného mäsa a znížiť príjem potravín s vysokým obsahom vápnika.

Krvácanie z ďasien

To môže naznačovať nedostatok vitamínu C. Znížené množstvo tohto vitamínu môže viesť k oslabeniu imunitného systému, svalovým bolestiam a problémom so zubami. Vitamín C sa nachádza v citrusových plodoch a červenej paprike.

Nevysvetliteľná únava, ospalosť, závraty alebo pichanie

Ak sa cítite unavení, aj keď ste sa dobre vyspali, vaše telo môže potrebovať vitamín B12. V takom prípade je prenos kyslíka do orgánov sťažený a vedie k únave, závratom a ospalosti.

Tento vitamín sa podieľa aj na normálnom fungovaní mozgu a nervového systému. Nedostatok môže spôsobiť znecitlivenie alebo pocit elektrického šoku.

Je dôležité si uvedomiť, že všetky tieto príznaky sú nepriame príznaky nedostatku vitamínov. Ak ste si všimli niektorý z vyššie uvedených prípadov, mali by ste navštíviť lekára, ktorý vám stanoví presnú diagnózu.
Ak bol pre Vás článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*