Prírodné lieky pre pacientov so srdcom!

Ak máte problémy so srdcom, musíte venovať zvýšenú pozornosť svojej strave. Mali by ste sa vyhýbať mastným jedlám a alkoholu, ale aj slaným a koreneným jedlám a fajčeniu.

Náhle zmeny teploty, ktoré sú príliš vysoké alebo príliš nízke, môžu byť pre pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami veľmi nebezpečné. Vyhnite sa nadmernej konzumácii tukov, najmä živočíšnych.

Uprednostňujte ryby a jedzte viac lososa, pretože omega-3 mastné kyseliny chránia kardiovaskulárny systém. Bezpečné je tiež jesť nízkotučné morčacie mäso, ale jesť veľa zeleniny a ovocia.

Nasledujúce bylinky môžu byť veľmi prospešné pre zdravie pacientov so srdcom. Oplatí sa ich spoznať.

Mrlík biely:

Najviac sa odporúča pri včasných poruchách srdcového rytmu, pretože reguluje srdcový tep a znižuje krvný tlak. Do šálky vriacej vody pridajte čajovú lyžičku husieho páperia, prikryte a nechajte 15 minút odstáť.

Potom ho preceďte a vypite. Odporúča sa piť 2 šálky denne. Druhú šálku vypite večer pred spaním.

Hloh:

Do 250 ml vriacej vody pridajte 1 čajovú lyžičku listov a kvetov. Po štvrťhodine preceďte a vypite. Môžete použiť aj tinktúru z hlohu, pred jedlom rozmiešajte 15-20 kvapiek v šálke vody a pite trikrát denne pred hlavnými jedlami.

Breza:

Odporúča sa pri vysokom krvnom tlaku a problémoch s cholesterolom. 2-3 polievkové lyžice sušených listov sa pridajú do 250 ml vriacej vody. Keď vychladne, pridajte do nej špičku noža sódy bikarbóny a nechajte ju 6 hodín odstáť. Tento odvar pite v dvoch častiach, ale medzi jednotlivými časťami nechajte uplynúť 4 hodiny.

Neodporúča sa v prípade zlyhávania srdca a obličiek. Vždy sa treba najskôr poradiť so svojím lekárom.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*