Toto môže byť dôvodom, prečo ste neustále studení!

Váš kolega zapne klimatizáciu alebo otvorí okno a vy sa okamžite začnete triasť a želáte si byť doma na pohovke pod hrubou dekou. Každý z nás má relatívne odlišný teplotný prah, ale niektorým z nás je zima stále. Čo môže byť dôvodom?

Tí z vás, ktorým pri čítaní tohto článku naskakuje husia koža, čítajte ďalej. Pozrime sa, čo môže stáť za neustálym mrazením a chvením.

Problémy so štítnou žľazou

Hypotyreóza je iný názov pre nedostatočnú činnosť štítnej žľazy, keď štítna žľaza neprodukuje dostatok hormónov, čo sa okrem iných príznakov (únava, nízka srdcová frekvencia) môže prejaviť aj tým, že pacient zle znáša chlad.

Nedostatok vody

Pitie vody a udržiavanie hydratácie stimuluje metabolizmus, čím pomáha telu ľahšie spracovať prijatú potravu, ktorú potom využíva na výrobu energie a tepla.

Anémia

K tomu dochádza, keď má telo menej červených krviniek, ako potrebuje na prenos kyslíka do buniek a tkanív. Anémia môže byť spôsobená nedostatkom železa, zvyčajne v dôsledku tehotenstva, menštruácie, straty krvi alebo nedostatočného príjmu a vstrebávania živín.

Môže sa vyskytnúť aj v dôsledku nedostatku vitamínov. Medzi ďalšie príznaky patrí bledá pokožka, zvýšená srdcová frekvencia, únava a bolesti hlavy.

Nedostatok spánku

Dobrý, pokojný spánok je nevyhnutný pre správnu reguláciu telesnej teploty. Ak je vám chladnejšie ako nám ostatným, môže to byť z tohto jednoduchého dôvodu.

Raynaudov syndróm

Tento problém sa dá veľmi ľahko rozpoznať. Prsty na rukách a nohách sú biele a/alebo modré, oddelené ostrou deliacou čiarou od oblastí s dostatočným prívodom krvi. Toto zriedkavé ochorenie postihuje tepny a znižuje prietok krvi do prstov.

Ak ste štíhli a máte nižšie zloženie telesného tuku, než je bežné, je možné, že sa vám ochladí.

Máte zlý krvný obeh

Periférne cievne ochorenie znamená, že vaše tepny neprivádzajú dostatok krvi do orgánov a tkanív, čo môže spôsobiť pocit chladu. Ak sa tepny zúžia v dôsledku arteriosklerózy, prietok krvi je nedostatočný a môžete pociťovať chlad a necitlivosť v končatinách.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Written By
More from redakcia
Ak ho uvidíte, rýchlo vykonajte testy: Zvláštne znamienko na koži, ktoré “indikuje” rakovinu pankreasu!
Varovné signály, ktoré telo prejavuje v prípade, že človek trpí rakovinou pankreasu,...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *