Toto ste o paradajkovej šťave pravdepodobne nevedeli: Stane sa vašou obľúbenou!

Paradajková šťava si zachováva všetky vlastnosti čerstvých paradajok, povedala novinárom nutričná terapeutka Elena Moiseeva o jej výhodách a škodách.

„Dôležitými prednosťami tohto nápoja je nízky obsah kalórií (17 kcal / 100 g) a vysoký obsah draslíka. Je to najlepšia šťava pre výživu srdcového svalu. Je užitočná pre všetkých: deti, ženy, mužov aj seniorov. Nízky glykemický index automaticky pridáva paradajkovú šťavu do zoznamu produktov pre diabetikov,“.

„Nápoj je kontraindikovaný pri akútnej pankreatitíde a zápale žalúdka. Konzumácia s potravinami obsahujúcimi škrob (zemiaky, ryža, chlieb) môže viesť k tvorbe obličkových kameňov,“ dodal špecialista.

Je tiež známe, že paradajková šťava sa osvedčila pri chudnutí a paradajková diéta je jednou z najúčinnejších. Miera spotreby je od jedného do štyroch pohárov denne. Je lepšie piť šťavu pol hodiny pred jedlom a pridať do nej niekoľko kvapiek rastlinného oleja. Nie je ale vhodné pridávať soľ, aby tekutina v tele nestagnovala. Lepšie je nahradiť cesnakom alebo korením.

Zdieľajte tento článok aj s ostatnými:). Ďakujeme.
Written By
More from redakcia
Ak chcete pomôcť svojim pľúcam, siahnite po bylinkách, ktoré poznali aj naše babičky!
Bylinky nemusia byť používané iba na to, aby nám zaujímavo ochutili jedlo...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *