Tri bylinky, ktoré porazia stres a zlepšujú náladu!

Úzkosť a depresia vzrástli a výskum to potvrdzuje: každý tretí trpí depresiou alebo úzkostnou poruchou. Samozrejme, nie je jednoduché túto situáciu zvrátiť, pričom pri pretrvávajúcich príznakoch je dobré požiadať o pomoc odborníka.

V ľahších prípadoch sa však možno budeme môcť uchýliť k riešeniam, ktoré ponúka „lekáreň prírody“.

Dôvodom sú bylinky a esencie, ktoré preukázateľne majú upokojujúci a uvoľňujúci účinok a môžu ponúknuť pomocnú ruku tým, ktorí sa cítia uväznení v sieťach smútku alebo vo víre úzkosti.

Levanduľa, mučenka a valeriána sú bylinky, ktoré jednotlivo alebo v kombinácii môžu pôsobiť relaxačne a upokojujúco. Je dokázané, že levanduľa nielen zmierňuje úzkosť, ale pomáha aj dobrému a pokojnému spánku.

Mučenka podporuje relaxáciu a bolo preukázané, že znižuje intenzitu generalizovaných úzkostných porúch.

Valeriána lekárska je známa aj svojimi upokojujúcimi vlastnosťami a veľmi často sa kombinuje s mučenkou na upokojenie nervového systému.

Užívanie týchto bylín je bezpečné, ale treba sa vyhnúť ich kombinácii s akoukoľvek protiúzkostnou liečbou. Samozrejme, pred vyskúšaním nasledujúceho prípravku by bolo dobré poradiť sa s lekárom.

Na prípravu budete potrebovať:

  • 2 čajové lyžičky sušenej levandule
  • 1 lyžička sušenej valeriány
  • 2 lyžičky mučenky
  • 1 lyžička sušenej pomarančovej kôry
  • pol lyžičky sušeného zázvoru
  • 100 ml alkoholu

Všetky vyššie uvedené ingrediencie vložte do pohára a pridajte alkohol. Zatvorte uzáver a uložte na chladnom a tmavom mieste, ako je napríklad skriňa.

Nechajte to dva až štyri týždne a nádobu pretrepávajte takmer denne. Keď je pripravený, preceďte ducha tylovým alebo francúzskym kávovým filtrom.

Potom extrakty skladujte vo vzduchotesnej nádobe a skladujte pri izbovej teplote. Váš duch je pripravený. Malé množstvo tejto liehoviny sa môže konzumovať v horúcom alebo studenom čaji alebo dokonca sýtenej vode.

Ak ho konzumujete pred spaním alebo v situáciách vysokého stresu, pomôže vám uvoľniť sa a rýchlejšie zaspať.

Ak vás článok zaujal a bol prínosom, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*