Veľkolepé výsledky: Chôdzou dokážete schudnúť až 40 kilogramov!

Jednou z neškodných foriem cvičenia je v súčasnosti chôdza. V závislosti od toho, ako často chodíte, môžete schudnúť kilo za týždeň alebo viac. Len chôdzou môžete za päť mesiacov schudnúť viac ako 10 kíl bez toho, aby ste museli chodiť do posilňovne alebo držať diétu.

Môžete si spevniť svaly a zlepšiť svoje zdravie tým, že stratíte kilá a centimetre z tela. Toto jednoduché a prospešné cvičenie si zamilujete, keď sa naučíte správne uplatňovať zásady cvičenia na chudnutie.

AKO SCHUDNÚŤ CHÔDZOU

Ak prejdete približne 6 km za hodinu, môžete spáliť približne 400 kalórií za hodinu. Ak to však vydržíte, môžete denne prejsť viac ako 6 km. Ak napríklad prejdete navyše 4,5 km, môžete spáliť ďalších 300 kalórií denne. Môžete tiež prejsť kratšiu vzdialenosť a skombinovať chôdzu s vaším časovým harmonogramom.

Ak sa snažíte dostať do formy chôdzou, jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť pre zvýšenie svojich šancí, je kúpiť si kvalitný krokomer. Ak chcete zistiť, koľko kilometrov musíte prejsť, aby ste zhodili nadbytočné kilogramy, musíte si vypočítať, koľko kilometrov nachodíte teraz a aké sú výsledky.

Ak teda pri svojej súčasnej rutine a každodenných návykoch urobíte 8 000 krokov a vaša hmotnosť zostane stabilná, koľko krokov denne musíte ešte urobiť,  je len otázkou matematiky.

KOĽKO KROKOV MUSÍTE UROBIŤ, ABY STE SCHUDLI?

Priemerný človek potrebuje na to, aby schudol, urobiť približne 2 000 krokov na 1,5 km. Za 1,5 km spáli približne 100 kalórií.

 • 1,5 km = 2000 krokov = 100 spálených kalórií
 • Ak chcete schudnúť ½ kg = (musíte spáliť) 3 500 kalórií
 • Ak chcete schudnúť pol kilogramu týždenne, musíte spáliť 500 kalórií denne, a preto musíte urobiť 10 000 krokov denne.
 • Ak sa vám zdá 10 000 krokov (alebo 7,5 km) veľa, nemusíte začínať na 10 000 krokoch. Začnite pomaly. Len schudnete menej.
Niekoľko nápadov, ako zaradiť chôdzu do vášho rušného dňa
 • Vystúpte z autobusu a zvyšok cesty do práce alebo domov prejdite pešo.
 • Zaparkujte auto ďalej od cieľa a zvyšok cesty prejdite pešo.
 • Nepoužívajte výťah, choďte po schodoch.
 • Choďte s deťmi do školy.

Ako urobiť chôdzu zaujímavou
 • Urobte si svoju každodennú rutinu zaujímavou častým striedaním trás, aby sa nestala nudnou.
 • Prechádzajte sa vonku v rôznych oblastiach, parkoch, susedstvách alebo počúvajte hudbu, ktorá vám dodá energiu a pomôže vám dokončiť každodenné cvičenie.
 • V zime neprestaňte s každodennou prechádzkou kvôli chladnému počasiu. Kúpte si bežecký pás, postavte ho pred televíziu alebo okno.
 • Na prechádzku môžete pozvať priateľa.
 • Nezabudnite však aspoň raz týždenne zmeniť trasu!

Pri chôdzi na chudnutie sústreďte zrak asi 30 metrov pred seba, majte zdvihnutú bradu, stlačte zadok a zatiahnite brucho. Tento štýl vám pomôže vyťažiť z tréningu maximum.

Ako často chodiť

Predtým, ako začnete s touto dennou rutinou, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom, aby ste sa uistili, že ste zdraví a môžete sa zúčastňovať na tejto aktivite. Po získaní súhlasu lekára by ste mali začať chodiť tri dni v týždni po dobu 15 až 20 minút. Potom budete zvyšovať frekvenciu, kým nedosiahnete 30 až 60 minút chôdze denne, každý deň v týždni.

Určite vás poteší, že toto cvičenie je jedným z najlepších spôsobov ako schudnúť. Nezabudnite tiež, že chôdzou môžete za rok schudnúť 40 kíl bez diéty.

Páčil sa Vám tento článok? Neváhajte ho zdieľať aj so svojimi priateľmi na Facebooku!

Written By
More from redakcia
Kombinácia, ktorá zlepšuje pamäť, zrak a sluch!
V tomto článku vám predstavíme úžasný sirup, ktorý vám pomôže zlepšiť a...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *