Všetci odporúčajú ľanové semienka, ale nikto nehovorí o tomto účinku!

Tieto semienka si dnes môžete kúpiť takmer v každom obchode. Sú veľmi zdravé, preto ich jedzte pravidelne! Môžete si ich primiešať do šalátov, duseného mäsa, polievok, ale najlepší spôsob, ako ich pridať do každodenného jedálnička, je pridať ich do jogurtu!

  • Obsahujú množstvo dôležitých živín, takže ak ich budete jesť pravidelne, vyhnete sa chorobám. Keďže má veľmi vysoký obsah mastných kyselín omega3 a omega6, je nevyhnutný pre normálne fungovanie srdca.
  • Udržuje však aj zdravé kosti a cievy a pomáha vám k lepšiemu tráveniu a pokožke.
Koľko ľanových semienok by sme mali zjesť?

Stačia 2 polievkové lyžice denne, aby ste do tela dostali dostatok omega3 a omega6 mastných kyselín. Zároveň môžete zabezpečiť, aby ste si udržali hladinu vitamínu B, jódu, vápnika, medi, karoténu, horčíka, zinku a železa.

Na dosiahnutie maximálneho účinku užite 1 čajovú lyžičku mletého ľanového semienka pol hodiny pred každým hlavným jedlom a zapite ju veľkou šálkou vody. V mletej forme sa živiny v ľanovom semienku oveľa lepšie vstrebávajú do tela. Toto by ste mali držať aspoň 21 dní, ale ľanové semienka môžete jesť pravidelne aj niekoľko mesiacov, pretože neškodia.

Neodporúča sa v prípade: silnej hnačky, žlčových kameňov, ochorení pažeráka, ochorení maternice a vaječníkov, tehotenstva a cukrovky. Uvedené ochorenia by ste mali pred začatím ľanovej diéty konzultovať s lekárom.

Ak budete pravidelne konzumovať ľanové semienka, účinky pocítite už po dvoch týždňoch. Zbavíte sa problémov s pokožkou a vlasmi, zlepší sa vám trávenie a zmiernia sa príznaky alergie.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Rýchly, jednoduchý recept na výborný koláč, ktorý budete zbožňovať!
Potrebujeme: Cesto: 4 ks vajcia 4 PL kr. cukor 4 PL mleté...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *