Všimli ste si mikroperličky vo vašej zubnej paste? Vyhýbajte sa tomuto výberu pasty!

Nákup zubnej pasty nie je len jej kúpou. Dávajte si pozor najmä na verzie s takzvanými mikroperličkami. Sú vyrobené z polyetylénu a možno ich nájsť aj v exfoliačných produktoch vo forme sprchových gélov. Ako si každý uvedomí, tento materiál rozhodne nie je pre naše telo dobrý. Ak máte otvorené rany, guľôčky sa môžu ľahko dostať do tela. To isté platí, ak ich náhodne prehltnete spolu so zubnou pastou.

Prečo plast? Pretože je cenovo dostupnejší ako verzia guľôčok z rozpustnej hmoty.

Polyetylén však predstavuje hrozbu pre životné prostredie a ľudské zdravie. Ak nehovoríme o možnosti, že sa plast dostane do vášho organizmu cez otvorenú ranu, je isté, že skončí v jazere, potoku alebo oceáne. Vzniká kolobeh, pretože mnohé ryby si tieto guľôčky zamenia za ikry, prehltnú ich, ľudia pre zmenu chytajú ryby a konzumujú ich zanesené touto chemikáliou, ktorá absorbuje všetky pesticídy a ťažké kovy.

Po tomto zistení spoločnosť prišla s takzvaným hnutím proti mikrobom. Priekopníčkou bola dentálna hygienička a zároveň blogerka, ktorá o tom prostredníctvom svojho článku informovala svet. Uviedla v ňom, že si neustále prehrabávala ďasná plné plastových guličiek, ktoré absorbovali baktérie ako špongia a spôsobovali zápal ďasien. Ak majú takýto vplyv na naše zuby, čo potom robia s naším telom?

Stačí sa nadobro vyhnúť zubným pastám a kozmetickým alebo hygienickým výrobkom, ktoré obsahujú mikroguličky.

Zdravé alternatívy

Existujú však aj verzie so semienkami, ako sú chia semienka alebo trstinový cukor. Sú prírodnou alternatívou telových peelingov.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi známymi a rodinou.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*