Zbavila som sa ich raz a navždy: Urobte TOTO!

Pamätáte, ako mama vždy hovorila, že si máme ustlať hneď, ako vstaneme z postele? Ukázalo sa, že nemala pravdu! Ustlanie postele hneď ráno je jednou z hlavných príčin vzniku alergií a pľúcnych ochorení. Dôvodom sú roztoče.

Začneme tým, že si povieme o roztočoch. Jedná sa o mikroskopické pavúky, medzi ktorými sú aj parazity. Živia sa hlavne potom mikroskopickými časťami kože. Bohužiaľ, rozmnožujú sa veľmi rýchlo – jediné, čo potrebujú, je vlhké a teplé prostredie.

Kde sa cítia najlepšie?

Samozrejme, v perinách. V každej posteli sa nachádza približne 1, 5 milióna roztočov. Sami im v šírení pomáhame. Jednou z príčin je ustlanie postele každé ráno. Na ďalšej strane sa dozviete, aký vplyv to má na naše zdravie (najmä na zdravie tých najmenších) a ako sa ich dá účinne zbaviť.

Alergia na roztoče začína okamžite:

– problémy s dýchaním
– sipot
– nespavosť
– kožné problémy
– podráždené oči
– kašeľ alebo upchatý nos

V tých horších prípadoch môže viesť alergia k vzniku astmy.

Stačí urobiť toto…
Aby sme sa vyhli vlhkosti v posteli, musíme ju nechať uschnúť. Preto nie je dobrý nápad ustlať posteľ ráno, ale až keď sa vrátime zo školy alebo práce. Svieži vzduch roztoče usmrtí, tvrdí dr. StephenPertlove z Kingstom University London. Pamätajte, že viac náchylné k alergii sú deti. Každý deň sa odporúča izbu vyvetrať, raz za 2 týždne vymeniť obliečky a neustielať posteľ hneď ráno.

Jednoduché, čo myslíte?

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.
Written By
More from redakcia
Aj vaše oči neustále slzia? Toto je za tým!
Slzy nie sú len niečo, čo sa dá ukázať, keď ste smutní....
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *