Znak v očiach, ktorý indikuje zvýšenú hladinu cholesterolu!

Príznak, ktorý naznačuje prítomnosť cholesterolu, je príznakom hypercholesterolémie. Zvýšená hladina cholesterolu, ktorá môže zvyšovať riziko srdcového infarktu, zvyčajne nemá žiadne zjavné príznaky.

Hoci neexistuje jednoduchý spôsob, ako odhaliť príznaky vysokej hladiny cholesterolu, jeden chirurg tvrdí, že by sa tento stav dal zistiť pohľadom na oči.

Čo je Arcus Senilis

Profesor Dan Reinstein, očný chirurg na klinike Vision v Londýne, uviedol, že stav nazývaný Arcus senilis môže poukazovať na zvýšenú hladinu cholesterolu.

Hovorí: “Pacienti môžu mať okolo rohovky biely, sivý alebo modrý nepriehľadný prstenec. Ide o stav nazývaný Arcus senilis. U starších ľudí je pomerne častý a u niektorých môže svedčiť o vysokej hladine cholesterolu a potenciálnom riziku infarktu a mŕtvice.

Môže byť prognostickým faktorom ischemickej choroby srdca v tejto vekovej skupine. Arcus senilis sa príležitostne vyskytuje ako vrodená anomália (arcus juvenilis), ktorá zvyčajne zahŕňa len časť periférnej rohovky a nie je spojená s abnormalitami sérových lipidov.”

Čo je xanteláma

V niektorých prípadoch sa u ľudí s vysokou hladinou cholesterolu môžu objaviť aj žltkasté škvrny v kútikoch a okolo očí a/alebo malé hrčky vo farbe kože okolo kútikov očných viečok. Ide o príznaky ochorenia známeho ako xanteláza.

Xantelazma: Ako vyzerajú žltkasté stopy na očiach

Xantelazma: Ako vyzerajú malé hrčky okolo očí

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*