10 vedecky overených metód na urýchlenie procesu chudnutia!

Veľká časť svetovej populácie trpí nadváhou. Od roku 1975 do roku 2017 sa počet obéznych ľudí strojnásobil.

1.Jedzte pred jedlom

Štúdie ukázali, že ak hodinu pred jedlom zjete šálku polievky, pri hlavnom jedle zjete oveľa menej jedla. To znamená, že môžete znížiť svoju chuť do jedla. Jedzte pomaly, aby ste sa skôr cítili sýti.

2.Používajte korenie

Pikantné jedlá môžu podporiť váš metabolizmus a spaľovať kalórie až o 8 %. Ďalšou veľkou výhodou pikantných jedál je, že ich jete oveľa pomalšie, čo tiež prospieva vášmu metabolizmu.

3.Zdravé potraviny

Medzi hlavnými jedlami nikdy nejedzte sladké pečivo, sladkosti, potraviny bohaté na cukor a sacharidy. Uprednostňujte olejnaté semená, slnečnicové a tekvicové semená, orechy, ovocie alebo celozrnné sušienky.

4.Viac spánku

Odpočinok je pre správne fungovanie tela veľmi dôležitý. Štúdia ukázala, že popoludňajší odpočinok a spánok urýchľujú spaľovanie kalórií o 6 %.

5.Bylinné čaje

Odborníci odporúčajú vypiť 8 šálok vody denne, aby ste si udržali zdravý život. Ak nemáte radi vodu, pokojne pite bylinkové čaje. Obsahujú veľa antioxidantov a pomôžu vám schudnúť.

6.Biele taniere

Vedci dokázali, že ak jete z bieleho taniera, zjete menej jedla, pretože biely tanier vás opticky zväčšuje. Bolo tiež preukázané, že v bielej miestnosti s čistým interiérom sa skonzumuje o 33 % menej jedla.

7. Nerozptylujte sa pri jedení

Snažte sa viac sústrediť a uvedomovať si, čo jete a koľko toho jete. Keď budete sledovať Váš obľúbený film a súčasne jesť, zjete toho oveľa viac.

8.Smiech

Smiech má na telo rovnaký účinok ako aeróbne cvičenie, zapája svaly a spúšťa spaľovanie tukov.

9.Spanie v chlade

Ak spíte v chladnejšej miestnosti, vaše telo automaticky spaľuje brušný tuk, aby sa zahrialo. Štúdia ukázala, že ľudia, ktorí spia v miestnosti s teplotou približne 19 stupňov Celzia, spália o 7 % viac kalórií.

10. Svetlo

Výskumníci z Univerzity v Ohiu dokázali, že ak v noci v izbe nezapnete žiadne zdroje svetla, budete rýchlejšie spaľovať tuk a budete štíhlejší.

Zdieľajte tetno zaujímavý článok aj s ostatnými na Facebooku.

Written By
More from redakcia
Dávam si toto do sprchy a zabudla som už aj na drahé lieky z lekárne! Technika, ktorá zaručene funguje!
Každé ročné obdobie prináša so sebou aj mnohé nepríjemné zdravotné nástrahy, ktoré...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *